Výbuch v Petrohradu byl teroristický čin, tvrdí Putin. Agenti od něho dostali povolení zabíjet | info.cz

Články odjinud

Výbuch v Petrohradu byl teroristický čin, tvrdí Putin. Agenti od něho dostali povolení zabíjet

Středeční výbuch v petrohradském supermarketu, který zranil třináct lidí, byl teroristický čin. Uvedl to dnes ruský prezident Vladimir Putin na slavnostním ceremoniálu v Kremlu, kde předával ocenění vojákům, kteří sloužili v Sýrii. 
 

Ruský prezident dle agentury Reuters také připomněl, že FSB nedávno překazila jiný teroristický útok. Podle Putina by bezpečnostní situace v Rusku mohla být do budoucna mnohem horší. Za riziko v této souvislosti považuje prezident navrát tisíců ruských občanů, kteří bojovali za Islámský stát v Sýrii.

Tajné službě Putin nařidil, aby při zadržení teroristů postupovala podle zákona, „avšak při ohrožení života nebrala zajatce a zlikvidovala (teroristy) na místě.“

Podle vyšetřovatelů vybuchlo v petrohradském supermarketu podomácku vyrobené výbušné zařízení o síle odpovídající výbuchu 200 gramů trhaviny trinitrotoluen. Ruská média uvádí, že v okamžiku výbuchu se v nákupním centru nacházelo několik stovek lidí. Exploze zranila třináct lidí, šest z nich stále zůstává v péči lékařů.

Útok se odehrál jen čtyři dny před příchodem Nového roku, což je v Rusku jeden z hlavních svátků.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud