Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Vzdoruj. Greenpeace protestovali Trumpovi přímo před okny

Vzdoruj. Greenpeace protestovali Trumpovi přímo před okny

Na jeřáb vysoký přes osmdesát metrů ve středu ve Washingtonu vyšplhali aktivisté hnutí Greenpeace, aby na vrcholu konstrukce umístili velký transparent s výzvou k odporu proti politice prezidenta Donalda Trumpa. Na rozvinutém transparentu bylo do dálky viditelné slovo RESIST (Vzdoruj).

Podle mluvčího Greenpeace bylo cílem sedmi aktivistů varovat před některými kroky nové americké vlády, zejména před plánovaným obnovením stavby kontroverzních ropovodů Keystone XL a Dakota Access. Jejich stavbu zastavila bývalá vláda USA z obav o dopady na životní prostředí, ale Trump v úterý zákaz zrušil.

„Chceme, aby Donald (Trump) věděl, že nebudeme stát za klientelistickým kapitalismem, za útoky na ženská práva a na životní prostředí,“ prohlásili aktivisté.

 

Demonstranti, jejichž protest se uskutečnil v těsné blízkosti Bílého domu, po několika hodinách sešplhali dolů, kde se jich ujala policie.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link