Zabili jsme 30 bojovníků Islámského státu, hlásí po posledních náletech v Sýrii Rusko | info.cz

Články odjinud

Zabili jsme 30 bojovníků Islámského státu, hlásí po posledních náletech v Sýrii Rusko

Při ruských náletech ve východní Sýrii přišlo tento týden o život více než 300 radikálů z teroristické organizace Islámský stát (IS). S odvoláním na dnešní prohlášení ruské armády o tom informovala agentura AP. Rusko vládě syrského prezidenta Bašára Asada poskytuje od roku 2015 významnou vojenskou podporu, která postupně změnila poměr sil na syrském bojišti. V současné době se ofenziva syrské armády soustřeďuje na východosyrskou provincii Dajr az-Zaur.

Kromě syrské armády proti radikálům z IS v Sýrii bojují také arabsko-kurdské síly SDF, které ze vzduchu podporuje mezinárodní letecká koalice pod vedením Spojených států.

Ruské ministerstvo obrany v dnešním prohlášení uvedlo, že při náletech východně od Dajr az-Zauru, který leží ve stejnojmenné provincii, bylo zabito 304 bojovníků IS a dalších 200 jich bylo zraněno. Při bombardovaní byly také zasaženy sklady zbraní a místa, jež sloužila k výcviku bojovníků.

Syrskou občanskou válku zažehlo potlačování prodemokratických demonstrací v roce 2011, násilí si už vyžádalo více než 330.000 obětí na životech. Poměr sil na syrském bojišti změnilo Rusko, které od roku 2015 poskytuje vojenskou podporu režimu prezidenta Bašára Asada.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud