Záhada MH370. Odhalil ji zvídavý Američan? | info.cz

Články odjinud

Záhada MH370. Odhalil ji zvídavý Američan?

Američan Blaine Gibson, který se rozhodl pátrat na vlastní pěst po tajemství zmizelého malajsijského letadla MH 370, objevil jeho další možné úlomky. Jeden z nich podle něj naznačuje, co se před dvěma a půl lety stalo. 

 

Šest nově objevených trosek už Gibson předal malajsijským vyšetřovatelům. Jedna z nich – část monitoru – by podle něj mohla konečně odpovědět na to, proč se letadlo v březnu 2014 zřítilo.

„Pokud se potvrdí, že monitor je opravdu z letu MH 3780, tak to bohužel dokazuje, že hlavní část kabiny se rozpadla kvůli prudkému nárazu, rozhodně by nemohlo jít o kontrolované nouzové přistání," řekl americký právník CNN. "Korýši na povrchu těchto trosek by snad mohly přinést stopy o místě nehody."Gibson trosky našel v červnu nedaleko Madagaskaru. 

Největší tajemství aviatiky

Zmizení letu MH370 je jednou z největších záhad v historii letectví. Letadlo zmizelo z radaru 8. března 2014, když mířilo z Kuala Lumpur do Pekingu. Na palubě bylo 239 lidí. Od března 2015 vyšetřovalé oznámili, že mají šest úlomků, které pravděpodobně z letadla pocházejí. Čína už mezitím ale pátrání v oceánu zastavila. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud