Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Záhada ve Francii: Po čtyřčlenné rodině se slehla zem, její domov jako by zamrzl v čase

Záhada ve Francii: Po čtyřčlenné rodině se slehla zem, její domov jako by zamrzl v čase

Zmizeli před necelými dvěma týdny a jejich případ šokuje celou Francii. Po čtyřčlenné rodině Troadecových z města Orvault nedaleko Nantes se slehla zem. Mají vypnuté telefony, policie si s jejich případem neví rady. V domě ale našla stopy krve.

Stopy krve objevila francouzská policie v domě pod schodištěm. Byly také na mobilním telefonu 21letého Sebastiena, syna rodičů Pascala and Brigitte. Kromě nich zmizela ještě 18letá Sebastianova sestra Charlotte.

Krev obsahovala DNA tří členů rodiny, jejíž příběh teď s napětím Francouzi sledují. Je to záhada. Policisté prohlásili, že když do domu vstoupili, přišlo jim, jako by zamrzl v čase. Nenašli v něm žádné kartáčky na zuby nebo hřebeny. „Potraviny v lednici byly prošlé a ve dřezu zůstalo nádobí,“ citoval web The Local prokurátora Pierra Sennese.

Telefony pohřešovaných jsou vypnuté. Na bankovních kontech členů rodiny vyšetřovatelé nezaznamenali od zmizení žádný pohyb. Sennes tvrdí, že policie pracuje s teorií vraždy, únosu a nezákonného omezování svobody pohybu.

Vyšetřovatelé se chytají každé stopy. Při průzkumu domu zjistili, že zmizelo Sebastianovo auto. Naopak vozy rodičů zůstaly na místě.

Policie si také nechala vypracovat psychologické profily otce i syna. Oba podle výpovědí sousedů trpěly duševními problémy. Pascal se dokonce léčil s depresemi. Sebastien zase před čtyřmi lety na svém blogu šířil výhružky smrtí.

Sebastienovi spolužáci ho však francouzským médiím jako potenciálního narušeného vraha nepopsali. Podle nich byl tichý, přátelský mladík, který vždy ochotně pomohl ostatním.

V souvislosti s případem připomínají lidé také vraždu pěti lidí z jiné rodiny, také poblíž Nantes. Jedna z obětí přitom navštěvovala stejnou školu jako Sebastien. Z činu je podezřelý otec rodiny, na kterého úřady vydaly mezinárodní zatykač.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link