ZAHRANIČNÍ TISK: Austrálie řeší sportovní skandál a Uganda se stává vzorem v přijímání uprchlíků | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Austrálie řeší sportovní skandál a Uganda se stává vzorem v přijímání uprchlíků

ZAHRANIČNÍ TISK: Austrálie řeší sportovní skandál a Uganda se stává vzorem v přijímání uprchlíků
 

V Austrálii se znovu propírají podvody v kriketu, Jihoafrický starosta se chce radikálně vložit do boje proti kriminalitě a New York Times dává Ugandu za příklad v přijímání uprchlíků. A co dalšího přinesly titulní strany dnešních světových novin?

New York Times

Titulní strana New York Times rozebírá zásadní rozdíl mezi chováním nejbohatších států světa Ugandou. Zatím co Spojené státy v čele s Donaldem Trumpem odmítají na své území pouštět davy migrantů, Uganda je naopak vítá. Lidé, kteří v této zemi požádají o pomoc, dostanou pozemek, kde si mohou postavit dům a začít farmařit. Podle New York Times hostí Uganda v současnosti na 1,25 milionu uprchlíků, což je podle OSN téměř nejvíc na světě.

New York TimesNew York Timesautor: en.kiosko.net/New York Times

The Australian

Australský tisk znovu otevírá sportovní skandál. Koncem března dostali tři australští kriketisté několikaměsíční distanc za nedovolenou úpravu míčku. Ti se do problémů dostali po té, co televizní kamery zaznamenaly pálkaře Bancrofta, jak smirkovým papírem brousí míček. Právě tím mohl změnit jeho vlastnosti. Nyní se za hříšníky postavili sportovní legendy s tím, podvod těchto několika sportovců je jen vrchol ledovce a že by neměli být trestáni za systémová pochybení sportovního svazu Cricket Australia.

The AustralianThe Australianautor: en.kiosko.net/The Australian

Frankfurter Allgemeine

Německý deník analyzuje situaci kolem Angely Merkelové. Ta se po zemských volbách v Hesensku rozhodla nepokračovat ve vedení Křesťanskodemokratické unie (CDU), pozici kancléřky ale hodlá hájit až do příštích voleb, tedy do roku 2021. Kdo Merkelovou ve funkci předsedkyně nahradí, zatím není jasné, ani sama kancléřka nikomu z možných nástupců podporu nevyjádřila. V úvahu nyní připadá hned několik jmen, mezi nimi například ministr zdravotnictví Jen Spahn nebo generální tajemnice strany Annegret Krampová-Karrenbauerová.

Frankfurter AllgemeineFrankfurter Allgemeineautor: en.kiosko.net/Frankfurter Allgemeine

The Star

Jihoafrický plátek na titulní straně řeší slova starosty Johannesburgu. Ten se na základě nově vydaných policejních statistik rozhodl bojovat za vybodování městské věznice a větší pravomoci měst a obcí v souvislosti v trestním stíhání, to je současnosti jen v rukou národních úřadů. Podle policie bez trestu vyvázne až 90 procent pachatelů, což je podle starosty tristní.

The StarThe Starautor: en.kiosko.net/The Star

Daily Telegraph

Napříč britskými deníky se řeší zpráva ministra financí Philipa Hammonda o vývoji rozpočtu. Kromě toho, že britská ekonomika by měla podle dosavadních ukazatelů růst rychleji než se doposud předpokládalo -přibližně o 1,6 procenta, Hammond také zmínil, že je nutné zdanit tržby velkých internetových podniků. Což se konkrétně týká především firem jako jsou Google, Facebook nebo Amazon.

Daily TelegraphDaily Telegraphautor: en.kiosko.net/ Daily Telegraph

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud