ZAHRANIČNÍ TISK: Británie řeší případ odsouzeného studenta a dětskou obezitu. Austrálie plánuje dotovat baterie | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Británie řeší případ odsouzeného studenta a dětskou obezitu. Austrálie plánuje dotovat baterie

ZAHRANIČNÍ TISK: Británie řeší případ odsouzeného studenta a dětskou obezitu. Austrálie plánuje dotovat baterie
 

Austrálie hodlá domácnostem přispět na baterie, které uchovávají energii z obnovitelných zdrojů. Británie zase upírá pozornost ke Spojeným arabským emirátům, kde byl za špionáž na doživotí odsouzen jejich občan. Co dalšího přinesl dnešní zahraniční tisk?

The Guardian

The Guardiaautor: kiosko.net/The Guardia

Deník Guardian přináší informace o případu britského doktoranda Durhamské univerzity. Toho soud ve Spojených arabských emirátech odsoudil k doživotí za špionáž. Metthew Hedges měl podle soudu použít jako záminku studium arabských zemích a jejich porevoluční politiky, po čtrnáctidenním pobytu ale skončil ve vazbě, podle úřadů měl totiž shromažďovat  a předávat informace britské vládě. Jeremy Hunt, britský ministr zahraničí, přiznal, že podobný rozsudek od spojenců neočekával a slíbil, že vláda Hedgese podpoří.

The Times

The Timesautor: kiosko.net/ The Times

Britský The Times varuje před možným bojkotem Angely Merkelové na klíčovém summitu Evropské unie. Právě v neděli se má uskutečnit mimořádný summit unijních lídrů k brexitu, na který prý ale německá kancléřka nedorazí, pokud nebude k dispozici konečná verze politické deklarace, která se má stát základem budoucích vztahů mezi unií a Velkou Británií.

Daily Express

Daily Expressautor: kiosko.net/Daily Express

Bulvární plátek Daily Express informuje o narůstajícím počtu britských dětí, které trpí diabetem druhého typu. Podle nejnovější zprávy je navíc počet takto nemocných dětí a velmi mladých lidí asi desetkrát větší, než doposud lékaři odhadovali. Více než třetina dětí navíc opouští základní školu s nadváhou nebo obezitou, což podle lékařů odráží neschopnost společnosti zajistit dětem zdravý start do života.

The New York Times

The New York Timesautor: kiosko.net/The New York Times

Eskalující napětí mezi Spojenými státy a Čínou nutí ostatní státy, aby se přiklonily buď k jedné, nebo druhé straně, píší dnešní New York Times. Takto napjaté vztahy mohou ohrozit například spolupráci na poli geopolitiky nebo ekonomiky.  Washington dlouhodobě Peking kritizuje za neférové obchodní praktiky, které podle něj narušují trh.

The Australian

The Australianautor: kiosko.net/The Australian

Austrálie nabídne dotace ve výši 2000 dolarů na instalaci domácího bateriového úložiště, které je schopné uchovávat energii z obnovitelných zdrojů. Podle deníku The Australian dostanou finanční příspěvek rodiny, jejichž roční příjem nepřesahuje 180 tisíc dolarů. Austrálie chce tímto krokem přispět k závazku, že do roku 2030 bude 50 % energie využívat právě z obnovitelných zdrojů.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud