ZAHRANIČNÍ TISK: Británie volá po vrazích Skripala a Austrálie chce posílat přistěhovalce na venkov | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

ZAHRANIČNÍ TISK: Británie volá po vrazích Skripala a Austrálie chce posílat přistěhovalce na venkov

ZAHRANIČNÍ TISK: Británie volá po vrazích Skripala a Austrálie chce posílat přistěhovalce na venkov
 

Austrálie přemýšlí, kam s nově příchozími. Zatím se usazují převážné ve velkých městech, to chce ale tamní vláda změnit. A Velká Británie opět otevřela kauzu Skripal, tentokrát chce požádat Rusko o vydání mužů, kteří by podle názoru Londýna mohli za útokem na bývalého agenta a jeho dceru stát. Jaká další témata přinášejí dnešní zahraniční noviny?

The Times

Podle listu The Times hodlá Velká Británie požádat Rusko o vydání dvou podezřelých z útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru. Žádost o vydání mužů deník považuje za součást plánu, jak obnovit tlak na Kreml. Rusko totiž jakoukoli účast na útoku látkou zvanou novičok setrvale odmítá. Britské ministerstvo vnitra informace novinářů odmítlo komentovat, ruská ambasáda v Londýně je rovnou označila za neověřené nesmysly.

New York Timesautor: en.kiosko.net/New York Times


The Australian

Naprostá většina nově příchozích migrantů v Austrálii se usadila v Melbourne a Sydney, píše na titulní straně deník The Australian. Podle nejnovějších údajů tamního ministerstva vnitra přišlo do země v minulém roce na 112 tisíc kvalifikovaných přistěhovalců, 87 procent z nich ale zůstalo jen ve dvou zmíněných městech. Vláda proto podle deníků hodlá zavést další sadu opatření, která by imigranty přiměla žít mimo největší australská města, což by mělo pozitivní vliv na rovnoměrně rozvrstvení populace a přineslo by to úlevu přetížené městské infrastruktuře.

The Australianautor: en.kiosko.net/The Australian


Frankfurter Allgemeine Zeitung  

Německý Frankfurter Allgemeine Zeitung na titulní straně řeší roztržku mezi Ottawou a Rijádem. Saúdská Arábie totiž vyhostila kanadského velvyslance a toho svého povolala zpět do vlasti. Konflikt odstartoval twitterový status kanadské ambasády, která Saúdskou Arábii vyzvala k propuštění politických aktivistů a bojovníků za lidská práva. Rijád odvětil, že nehodlá připouštět žádné vměšování do chodu země.

Frankfurter Allgemeine Zeitungautor: en.kiosko.net/Frankfurter Allgemeine Zeitung


The Guardian

Britský The Guardian na titulní straně upozorňuje na nebezpečný „domino efekt“, který by mohl stát za nevratnými změnami na naší planetě. Tání ledovců, kácení lesů, oteplování moří a změny v oceánských proudech by totiž mohly Zemi dostat do stavu, kdy by už lidská snaha o snižování emisí byla naprosto zbytečná. Skupina vědců v článku publikovaném Národní akademií věd také tvrdí, že závazek z Pařížské dohody, tedy udržení nárůstu globální teploty pod hranicí 2 stupňů Celsia, nemusí stačit.

The Guardianautor: en.kiosko.net/The Guardian


New York Times

New York Times se na titulní straně věnuje obnoveným americkým sankcím vůči Íránu. Právě dnes totiž vstoupila v platnost první etapa opatření, která mají vyvinout maximální možný tlak na Teherán. V první fází se sankce dotknou automobilového průmyslu nebo obchodu s drahými kovy, druhá fáze zasáhne především ropný průmysl. Deník ale řeší i to, že sankce mohou mít i další vedlejší efekt – Evropská unie totiž s kroky Donalda Trumpa nesouhlasí a hodlá se postavit za firmy, které s Íránem obchodují.

New York Timesautor: en.kiosko.net/New York Times

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.