ZAHRANIČNÍ TISK: Dvě třetiny mladíků unikají trestu za znásilnění, mezi Íránem a USA to vře | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Dvě třetiny mladíků unikají trestu za znásilnění, mezi Íránem a USA to vře

Britské soudní poroty nedokáží trestat mladé sexuální devianty. Podle odborníků s nimi totiž mají nespravedlivý soucit. V Austrálii doslova ze dne na den zmizelo více než 200 sexuálních agresorů, kteří obtěžovali děti. Ačkoli se měli pravidelně hlásit a policie na ně měla dohlížet, strážníků je málo a bývalí odsouzenci často udávají úředům falešné adresy. Jaké další zprávy dnes nabízejí světové deníky?

Iran Daily

Iran DailyIran Dailyautor: Kiosko.net

List Iran Daily informuje o tvrdých slovech íránského prezidenta Hasana Rúháního, který včera prohlásil, že Spojené státy absolutně nerespektují mezinárodní právo. Situace mezi zeměmi se vyhrotila poté, co USA v květnu odstoupily od jaderné dohody.

„Amerika se vůči zbytku světa chová tyransky a myslí si, že její chování by mělo být založeno na síle. (...) Američané budou litovat, co udělali, protože si zvolili špatně,” uvedl včera Rúhání před cestou do New Yorku na jednání OSN. Americký ministr zahraničí Mike Pompeo uvedl, že Trump se chce s íránským prezidentem na zasedání setkat.

The Wall Street Journal

The Wall Street JournalThe Wall Street Journalautor: Kiosko.net

Také americký ekonomický deník přináší informace o jednání OSN v New Yorku. Hlavním tématem by měla být právě situace po vypovězení jaderné dohody s Íránem. Americký prezident Donald Trump prý hodlá vystoupit s řečí, po které chce najít další spojence, kteří mu pomohou izolovat Írán a uplatnit vůči zemi další sankce. Trump zatím mezinárodní podporu sháněl poměrně marně. Na jednání v New Yorku chce údajně Írán zostudit kritikou skutečnosti, že země stále financuje militantní skupiny Hizballáh a Hamás a kritizovat zapojení Íránu do konfliktu v Sýrii, Iráku, Libanonu a Jemenu.  

The Guardian

The GuardianThe Guardianautor: Kiosko.net

Britský list odhaluje překvapivá čísla, která dokládají neschopnost soudních porot spravedlivě soudit mladé agresory. Podle odhalených dat se v Británii daří odsoudit pouze třetinu mužů mezi 18 až 24 lety, kteří jsou obviněni ze znásilnění. U agresorů mezi 25 až 59 lety přitom s trestem odejde téměř polovina. Odhalená data podle reportérů potvrzují současný trend, kdy porota posuzuje zdrženlivě případy, ve kterých figurují lidé mladšího věku. Porotci jsou k nim shovívavější zřejmě z důvodu, že jim nechtějí zkazit start do života. Podle Nejvyššího státního zastupitelství je proto nutné porotce lépe proškolit a zamezit tomuto jednání.

The New York Times

The New York TimesThe New York Timesautor: Kiosko.net

Americké noviny pokračují jako většina tamních médií v informování o obvinění soudce Bretta Kavanaugha ze sexuálního napadení. Kavanaugh je Trumpovým kandidátem do čela Nejvyššího soudu a před jeho vstupem do úřadu se objevilo svědectví Christine Blaseyové Fordové, která soudce viní z toho, že ji na večírku na počátku 80. let jako teenager osahával. Opilý Kavanaugh ji prý povalil postel, snažil se ji svléknout a když začala křičet, dal jí ruku na ústa. Soudce všechna obvinění odmítá. On i jeho údajná oběť budou ve čtvrtek veřejně svědčit před senátní komisí.

Daily Telegraph

Daily TelegraphDaily Telegraphautor: Kiosko.net

Australský deník Daily Telegraph přináší varující zprávu o tom, jak mezi obyvatelstvem v posledních letech beze stopy mizí usvědčení násilníci. Zpráva se týká Nového Jižního Walesu, kde policie nedokáže dohledat více než 200 deviantů usvědčených ze sexuálního týrání dětí. Ačkoli úřady monitorují jejich pohyb, řada násilníků buď udává falešné adresy, nebo se přestěhují, aniž by to policii oznámili, a ztratí se tak z bezpečnostního dohledu. Ve státě žije více než čtyři tisíce sexuálních deviantů. Ředitel policejní asociace Tony King deníku přiznává, že kvůli nedostatku zaměstnanců dokáží muži zákona pravidelně dohlížet pouze na hrstku z nich.


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud