ZAHRANIČNÍ TISK: Italská vláda balancuje na hraně, 50 let od nejzásadnějšího alba světové hudby | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Italská vláda balancuje na hraně, 50 let od nejzásadnějšího alba světové hudby

Zahraniční tisk se podrobně věnuje především situaci v USA po volbách do Kongresu. Pozornost poutá také ještě pořád rozhodnutí Angely Merkelové neusilovat již o post předsedkyně CDU. Dočíst se lze ale také o jiných tématech. Na Madagaskaru se tento týden koná první kolo prezidentských voleb, v Itálii se zase řeší koaliční pnutí a hlasování o důvěře vládě. El Pais se v rozsáhlém textu věnuje vztahu španělského a argentinského fotbalu a německý den Frakfurter Allgemeine připomíná padesátileté výročí od vydání revolučního bílého dvojalba Beatles. 

Le Monde: Madagaskar volí prezidenta

Téměř deset milionů voličů bylo vyzváno k účasti v prvním kole prezidentských voleb na Madagaskaru. V reportáži o tom informuje deník Le Monde. „Mou povinností je volit, žijeme v republice. Nesmíme se tudíž vzdávat možnosti ovlivnit chod naší země,“ cituje deník pětapadesátiletého učitele. Ve dvou kolové volbě voliči výbírají z více než třiceti kandidátů. Favoriti jsou ale podle všeho pouze tři, shodou okolností jde o tři bývalé prezidenty: Hery Rajaonarimampianin, Marc Ravalomanana a Andry Rajoelina. Hlasy by měly být sečtené někdy v polovině příštího týdne, pokud nikdo nezíská už v prvním kole více než padesát procent hlasů, uskuteční se druhé kolo.

zahraniční tiskzahraniční tiskautor: http://en.kiosko.net/


El Pais: Argentina jako továrna na fotbalisty

„Neuvěřitelná továrna hráčů, Argentina je země požehnána fotbalem, která dodává španělské La Lize nejvíce zahraničních fotbaistů.“ Tak začíná pozoruhodná reportáž o argentinském fotbale a jeho významu pro současnost i budoucnost španělské nejvyšší soutěže. Ve Španělsku nepůsobí zdaleka pouze Lionel Messi, prakticky v každém týmu hraje několik Argentinců. V nejvyšší soutěži působí také několik trenérů z Argentiny. A pokud jde o hráče, celkově jich v nejvyšší španělské soutěži hraje 550, což z jihoamerické země činí suverénního hegemona, na druhém místě, pokud jde o počet cizinců v lize, je Brazílie, rozestup mezi ní a Argentinou je nicméně propastný, Brazilců hraje ve Španělsku jen 300.

zahraniční tiskzahraniční tiskautor: http://en.kiosko.net


Il Messagero: Italská vláda bude pokračovat

Italská média dnes detailně referují o včerejším hlasování italského Senátu. „Vláda bude pokračovat,“ hlásá titulek Il Messagero. Italská vláda přistoupila k relativně riskantnímu manévru, který má vyřešit narůstající napětí mezi dvěma vládními stranami, když spojila hlasování o důvěře s kontroverzním návrhem zákona o migraci a bezpečnosti. Zákon prosadil vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini, proti sice hlasovalo pět členů koaličního Hnutí pěti hvězd, pro důvěru vládě nicméně zvedlo ruku celkem 163 senátorů, proti jich bylo 59, devatenáct se hlasování zdrželo.

zahraniční tiskzahraniční tiskautor: http://en.kiosko.net/


Frankfurter Allgemeine: Padesát let od bílého alba

Před neuvěřitelnými padesáti lety, v listopadu roku 1968 vydali Beatles jedno z nejvěhlasnějších alb dějin popové a rockové hudby. A Frankfurter Allgemeine se při té příležitosti táže, zda je vůbec představitelné, aby někdo rozvinul nebo překonal tento korunovační šperk popové hudby. Autor vzpomínkového textu zdůrazňuje, jak současný zvuk nahrávka navzdory stáří má, píše v této souvislosti dokonce o zjevení, záhadném uměleckém díle, nebo o úzkostlivě dramatické a barvité koláži zvuků a písní, které jediné dvojalbum v diskografii Betales obsahuje.

zahraniční tiskzahraniční tiskautor: http://en.kiosko.net

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud