ZAHRANIČNÍ TISK: Konzulát po zmizení novináře zametal stopy, v Sydney mají královské koaly | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Konzulát po zmizení novináře zametal stopy, v Sydney mají královské koaly

Deníky ve světě se dnes věnují převážně dalším informacím o údajné vraždě saúdského novináře Džamála Chášakdžího, který zmizel beze stopy začátkem měsíce z konzulátu v Turecku. V Británii se rozhodli k přelomovému kroku a po kauze sexuálních orgií dobrovolníků na Haiti budou prověřovat minulost těch, kteří se chtějí zapojit do humanitární pomoci. V Austrálii si užívají návštěvy britského královského páru Harryho a Meghan natolik, že po nich pojmenovali dvě koaly ve zdejší zoo.

The New York Times

The New York TimesThe New York Timesautor: Kiosko.net

Americký deník informuje jako většina médií ve světě o vývoji kauzy pravděpodobně zavražděného saúdského novináře Džamála Chášakdžího, který měl být zabit v Turecku na saúdskoarabském konzulátu, kam si přišel pro potvrzení kvůli plánovanému sňatku. List informuje o tom, že jeden z podezřelých zabijáků opozičního novináře má přímé vazby na saúdského prince Mohameda bin Salmána. Údajně byl v jeho blízkosti několikrát vyfotografován, když s ním přiletěl do Paříže a Madridu a letos ho také jako osobní strážce doprovázel na návštěvu Houstonu. Další tři podezřelí mají údajně vazbu na princovu ochranku. Tito lidé se měli na konzulátě nacházet v době, kdy do něj vstoupil také Chášakdží a poskytují tak možný důkaz o propojení královské rodiny a zmizení novináře, který dlouhodobě prince Salmána za jeho politiku kritizoval.


Iran Daily

Iran DailyIran Dailyautor: Kiosko.net

Také íránský list informuje o zmizení saúdského novináře, především také o návštěvě amerického ministra zahraničí Mikea Pompea u prince Salmána, který jej opět ujistil, že se zmizením a možnou vraždou nemá nic společného. Turecká kriminální policie se také poprvé dostala dovnitř saúdského konzulátu, kde měl novinář zmizet. Po devítíhodinovém zkoumání místa činu se vyšetřovatelé přesunuli také do rezidence saúdského konzula a prozkoumali i jeho vozidla. Podle oficiálně zatím nepotvrzených informací to vypadá, že v některých částech konzulátu se po zmizení novináře malovalo, možná za účelem překrytí biologických stop z místa činu.


The Times

The TimesThe Timesautor: Kiosko.net

Britský deník přináší zprávu o přelomovém rozhodnutí Britů zveřejňovat seznamy sexuálních deviantů. Toto rozhodnutí přišlo po odhalení kauzy, při které bylo zjištěno, že sexuální predátoři se přihlašovali jako dobrovolníci skrze organizaci Oxfam na pomoc Haiti, kde následně za peníze dárců pořádali orgie, do kterých zahrnovali i místní nezletilé. Nyní by měla v Británii vzniknout nezisková organizace Soteria, která získala jméno po řecké bohyni ochrany a bezpečí. Nezisková organizace by měla být schopna ověřit minulost dobrovolníků tak, aby na mise nebyli vysílání sexuální devianti, kteří se tam vydávali účelově, aby skryli své jednání.


The Wall Street Journal

The Wall Street JournalThe Wall Street Journalautor: Kiosko.net

Dopravní společnost Uber pravděpodobně vstoupí příští rok na burzu. Informuje o tom americký ekonomický deník The Wall Street Journal. První veřejnou nabídku akcií zvažuje i největší konkurent Uberu firma Lyft, která také nabízí přepravní služby na stejném principu. Bankéři vyčíslili hodnotu společnosti Uber podle zdrojů deníku na 120 miliard dolarů. Což je víc, než hodnota General Motors, Ford Motor a Fiat Chrysler Automobiles dohromady. Lyft, který plánuje vstoupit na burzu také v první polovině roku 2019, byl údajně ohodnocen na cenu 15 miliard dolarů.


Daily Telegraph

Daily TelegraphDaily Telegraphautor: Kiosko.net

Australský list informuje o návštěvě britského prince Harryho a jeho ženy Meghan, která tento týden veřejnosti odtajnila, že čeká s princem první dítě. Podle redaktorů je možná Australané vítali o to vřeleji a byli nadšení, když se princ se svou manželkou poměrně často zastavovali, aby prohodili několik slov s přihlížejícími. Královský pár navíc navštívil také sydneyskou zoo, kde po nich pojmenovali párek koal. Dá se očekávat, že i těhotenství Meghan bude veřejností pečlivě sledované stejně, jako když byla v očekávání manželka korunního prince Williama Kate. Deník už nyní tuto mánii, která bude pravděpodobně zahrnovat i bedlivé sledování a nakupování toho, co bude královské miminko nosit, nazývá Megmania.


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud