ZAHRANIČNÍ TISK: Padne ortel nad Kavanaughem a v JAR poprvé transplantovali orgán od HIV pozitivního | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Padne ortel nad Kavanaughem a v JAR poprvé transplantovali orgán od HIV pozitivního

ZAHRANIČNÍ TISK: Padne ortel nad Kavanaughem a v JAR poprvé transplantovali orgán od HIV pozitivního
 

Vztahy Západu a Ruska otřásá kauza odhalení ruských špiónů, kteří se pokusili neúspěšně provést několik kybeútoků na důležité úřady jiných států. Mimo jiné se pokoušeli nabourat i do organizace, která vyšetřovala pokus o otravu Sergeje Skripala a jeho dcery. Co dalšího dnes nabízí titulní strany světových médií?

The Times

The Timesautor: Kiosko.net

Britský list informuje o tom, že Nizozemsko včera oznámilo podrobnosti o zmařeném kybernetickém útoku na agenturu OSN pro dozor nad chemickými zbraněmi. Útoku se měli dopustit čtyři agenti ruských tajných služeb, které zachytila i kamera na letišti v Amsterodamu. K pokusu mělo dojít měsíc po otravě Sergeje Skripala a jeho dcery látkou typu novičok. K obvinění Ruska se včera přidaly i další státy, které viní Moskvu z dalších kybernetických útoků na své úřady. Agenti chtěli údajně hackovat například antidopingový úřad, americkou jadernou energetickou společnost, ale i úřad, který vyšetřuje záhadné zmizení malajsijského letadla MH17.


The New York Times

The New York Timesautor: Kiosko.net

Americký deník přináší zprávu o dnešním finálním rozhodnutí Senátu v kauze soudce Bretta Kavanaugha. Muž, kterého prezident Donald Trump nominoval do Nejvyššího soudu, je obviňován ze sexuálního obtěžování, kterého se měl dopustit v 80. letech. Zákonodárci nařčení řeší už týden a vyslýchají svědky a dnes by mělo padnout finální rozhodnutí, které buď umožní Kavanaughovi vstup do funkce, nebo mu přiřkne pověst násilníka. Trump celou kauzu vnímá jako útok demokratů na republikánskou stranu před důležitými podzimními volbami. Soudce obvinění odmítá.


Frankfurter Allgemeine Zeitung

Frankfurter Allgemeineautor: Kiosko.net

Německý deník informuje o návštěvě kancléřky Angely Merkelové v Jeruzalémě. Politička na návštěvě Izraele uvedla, že ohrožení země je nyní kvůli konfliktu v Sýrii větší a že Palestinci musí uznat nezávislý židovský stát. Souhlasí ovšem s mírovým řešením, které by zachovalo samostatnost oběma národům. Zároveň dodala, že íránští vojáci musí bezpodmínečně opustit Sýrii. Merkelová do země přijela, aby převzala čestný doktorát z univerzity v Haifě.


The Wall Street Journal

The Wall Street Journalautor: Kiosko.net

Donald Trump chce zásadním způsobem změnit obchodní dohody USA s ostatními zeměmi. Píše o tom deník The Wall Street Journal. Prezident dle amerického obchodního zmocněnce Roberta Lighthizea chce přestat spoléhat na některé nepsané mezinárodní zvyklosti a chce vyjednat nová partnerství, ve kterých si chce například diktovat, jak moc může partnerská země obchodovat s Čínou. Nové dohody by měly také změnit podmínky, za kterých mohou cizinci v USA pracovat, a Trump chce také snížit dovoz a orientovat se spíše na podporu domácího průmyslu.


The Star

The Starautor: Kiosko.net

Jihoafrický The Star přináší zprávu o unikátní transplantaci orgánů. Země se dlouhodobě potýká s nedostatkem dárců, což nyní vedlo k tomu, že nemocnému 13měsíčnímu dítěti musela ledvinu darovat jeho vlastní matka. Ta je ale HIV pozitivní. Transplantace se uskutečnila před rokem a dítě okamžitě podstoupilo léčbu, která měla zabránit rozšíření viru. Lékaři nyní oznámili, že dítě nevykazuje známky nákazy a uvažují o ukončení preventivní medikace. Někteří odborníci předpokládají, že pokud případ dopadne dobře, mohl by zásadním způsobem změnit pravidla pro darování orgánů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud