ZAHRANIČNÍ TISK: Ponížená Mayová, digitální válečníci a útoky žraloků v Austrálii | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Ponížená Mayová, digitální válečníci a útoky žraloků v Austrálii

Britská premiérka se svým plánem na vyřešení budoucích obchodních vztahů mezi Londýnem a Bruselem u evropských lídrů neuspěla. V Austrálii opět řádí žraloci. A lidé na Portoriku po loňském hurikánu Maria dodnes žijí v ruinách. Co se dnes dočtete na titulních stránkách světových médií?

The Guardian

tiskautor: Kiosko.net/The Guardian

Včerejšímu neformálnímu summitu Evropské unie se věnují všechny britské deníky, včetně listu The Guardian. Setkání unijních lídrů v Salcburku totiž pro britskou premiérku Theresu Mayovou a její kompromisní plán nastavení budoucích obchodních vztahů s EU, který představila začátkem léta, totiž nedopadlo příliš dobře.

Předseda Evropské rady Donald Tusk po včerejším obědě na téma brexit prohlásil, že premiérčin takzvaný plán z Chequers „nebude fungovat“ a francouzský prezident Emmanuel Macron ho označil za „nepřijatelný“ – takové odmítnutí svého návrhu zjevně Mayová nečekala. Podle deníku byla premiérka doslova „ponížena“. Zjevně rozčílená šéfka britské vlády, které se tak výrazně zkomplikovala situace na domácí scéně, označila jednání evropských lídrů za „vyjednávací taktiku“.

The Australian

tiskautor: Kisko.net/Australian

Austrálií hýbe už druhý případ napadení žralokem. Oba se staly tento týden na východě země v okolí oblasti Cid Harbour. Nejprve byla žralokem napadena 12letá dívka, ve středu pak 46letá matka dvou dětí. Oběti byly v obou případech pokousány v oblasti nohou, lékaři v Brisbane se nyní snaží nohu starší ženy zachránit. Dvanáctiletá dívka měla podle listu The Australian štěstí, že se poblíž vyskytoval veterinář, který jí poskytl první pomoc. Žralok totiž dívku zasáhl těsně pod slabinami, kde se nacházejí tepny, ztratila proto hodně krve.

The Times

tiskautor: Kiosko.net/Times

Velká Británie vytvořila novou kybernetickou jednotku, která má bojovat proti hackerským útokům a dalším internetovým zločinům, ať už ze strany teroristických uskupení nebo nepřátelských států. Jednotka byla vytvořena v rámci ministerstva obrany a má státní kasu vyjít asi na 250 milionů liber. Nová posila britské bezpečnosti se má skládat přibližně z 2000 „digitálních válečníků“ – armádních odborníků nebo expertů z oblasti bezpečnosti a průmyslu. Rozhodnutí vlády přichází v době zesílené hrozby ze strany Ruska, píše list The Times. Jednotka má však pomoct s kybernetickými útoky proti Islámskému státu v Sýrii a Iráku a zaměří se také na zločinecké gangy, jako jsou obchodníci s bílým masem.

The New York Times

tiskautor: Kiosko.net/NY Times

Americký deník The NY Times se rok po řádění ničivého hurikánu Maria vydal do Portorika, kde tropický cyklón zasáhl nejbrutálnější silou. V zemi, kde šlo o nejsilnější hurikán od roku 1928, lidé dodnes žijí v ruinách. Novináři amerického deníku navštívili jihovýchodní oblast Punta Santiago, kde je přes 150 domovů místních obyvatel stále v troskách. „Rok poté to dům od domu vypadá, jako by hurikán právě udeřil,“ píše NY Times.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud