Zahraniční tisk: Šokující příběhy indických znásilnění a námluvy mezi Pekingem a Dillí | info.cz

Články odjinud

Zahraniční tisk: Šokující příběhy indických znásilnění a námluvy mezi Pekingem a Dillí

Titulním stranám deníků po celém světě dnes nejčastěji dominuje narození dalšího potomka britské monarchie. Podíváme se ale také do Indie, kde tamní listy řeší epidemii znásilnění či do Číny, kde se věnují námluvám s Dillím.

The New York Times

The New York TimesThe New York Timesautor: The New York Times/ en.kiosko.net

Americký prezident Donald Trump se nachází pod zvýšeným tlakem evropských lídrů kvůli dohodě s Íránem. Pařížský lídr Emmanuel Macron během své návštěvy Bílého domu zopakoval přání starého kontinentu, aby byla složitě dojednaná jaderná smlouva mezi světem a Íránem zachována. Američtí a evropští vyjednavači se nyní dohadují o způsobu, jakým má být stávající smlouva s Teheránem v budoucnu pozměněna. Podle listu The New York Times jsou ale prý na dobré cestě a je možné, že Trump dohodu nevypoví.

The Times

The TimesThe Timesautor: The Times/ en.kiosko.net

„Měl jsem o ní opravdu strach,“ přiznal se ostrovní princ William krátce poté, co jeho manželka vévodkyně Kate přivedla na svět třetího potomka. Chlapec váží 3,8 kilogramu a společná fotografie šťastné rodiny zdobí titulní stranu deníku The Times stejně jako řady dalších světových deníků. List dodává, že William byl u porodu přítomen a jeho třetí potomek se stal pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn.

China Daily

China DailyChina Dailyautor: China Daily/ en.kiosko.net

O prý radikálně se zlepšujících vztazích mezi Indií a Čínou píše deník China Daily. Oba státy jsou blízko řešení pohraničních sporů, které dlouho zatěžovaly jejich kooperaci. Asijští velikáni s více než miliardovou populací údajně jednají o vytvoření společné zóny volného obchodu, přičemž pekingský deník připomíná, že Indie zvýšila svůj export na čínský trh oproti poslednímu roku o 40 procent.

Hindustan Times

HindusHindusautor: Hindus/ en.kiosko.net

Indický list přináší na titulní straně příběhy znásilnění, které se Indií šíří jako epidemie. Dnes popisuje příběh třináctileté dívky, kterou po tři dny znásilňoval lékař ve státě Uttarpradéš. Dívce se nakonec podařilo utéct a informovat otce, který zalarmoval policii. Obětmi sexuálního násilí jsou často mladí Indové z menšin, nižších kast a znevýhodněných skupin.

The Tehran Times

Tehran timesTehran timesautor: Tehran times/ en.kiosko.net

Za „barbarský“ označil mluvčí íránského ministerstva zahraničí saúdský útok na jemenskou svatbu, při němž tuto neděli zahynula dvacítka svatebčanů včetně nevěsty. List označil saúdskou akci za projev „frustrace agresora, který není schopen zlomit vůli jemenského lidu“. Teherán rovněž vyzval OSN, aby se zasadila o ochranu civilistů. Írán dlouhodobě podporuje šíitské povstalce, kteří obsadili sever Jemenu.

The Jerusalem Post

The Jerusalem PostThe Jerusalem Postautor: The Jerusalem Post/ en.kiosko.net

Izraelský deník pokračuje v kauze podivné smrti palestinského elektroinženýra Fadího Batše v Malajsii. Poukazuje na to, že Egypt souhlasí s tím, že do palestinského Pásma Gazy dopraví jeho ostatky. Batš byl tuto sobotu v malajském hlavním městě Kuala Lumpur zřejmě zavražděn izraelskými agenty, jakkoli židovský stát odpovědnost za útok odmítá. Batš byl členem ozbrojeného křídla radikálního hnutí Hamás a podle izraelského tisku se podílel na vývoji dronů, které chtěl Hamás nasadit do boje s armádou židovského státu.

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud