ZAHRANIČNÍ TISK: Stávka v Německu, milionová demonstrace v Barceloně a trable s Orbánem | info.cz

Články odjinud

ZAHRANIČNÍ TISK: Stávka v Německu, milionová demonstrace v Barceloně a trable s Orbánem

ZAHRANIČNÍ TISK: Stávka v Německu, milionová demonstrace v Barceloně a trable s Orbánem
 

Stávka zaměstnanců nízkonákladové letecké společnosti Ryanair se po mnoha evropských zemích ve středu poprvé dotkla také Německa. V Barceloně se zase demonstrovalo za nezávislost Katalánska, do ulic metropole se vypravilo okolo milionu lidí. Řeší se také napjaté vztahy Maďarska s Evropskou unii. A v Argentině, tam přivítali svého tenisového hrdinu: Juan Martín del Potro se vrátil z US Open. Čtěte pravidelný výběr ze zahraničního tisku.

El País

El Paísautor: http://en.kiosko.net/

V úterý vyšlo do ulic Barcelony okolo milionu lidí, manifestace se konala u příležitosti Dne Katalánska. Informuje o tom španělský deník El País a připomíná, že lidé požadovali nezávislost Katalánska. Podle deníku akce na chvíli spojila jinak rozdělené separatistické síly a také ukázala, že jsou separatisté navzdory vnitřním sporům schopni mobilizovat veřejnost i poté, co jim loni nevyšel pokus o odtržení regionu od Španělska.


Frankfurter Allgemeine

Franfurterautor: http://en.kiosko.net
 

Němečtí zaměstnanci nízkonákladové irské letecké společnosti Ryanair zahájili ve středu 24hodinovou stávku. Informuje o tom Frankfurter Allgemeine. Cestující tak musí podle listu v Německu očekávat zrušení nebo zpoždění svých letů. Stávka probíhá na dvanácti německých základnách největší evropské letecké společnosti. Pracovní spor se týká kolektivních smluv, které mají být uzavřeny poprvé za vyšší platy a lepší pracovní podmínky. Po oznámení stávky zrušila letecká společnost 150 ze čtyř set plánovaných letů do a z Německa. „Zbývajících letů by se stávka neměla dotknout,“ cituje list výkonného ředitele společnosti Ryanair Petera Bellewa.


New York Times

NYTautor: http://en.kiosko.net/uk/
 

Evropští konzervativci si mysleli, že mohou ovládat Viktora Orbána. Mýlili se. Píše to bruselský zpravodaj listu New York Times. Orbán podle něj udělal z Maďarska neliberální demokracii, zrušil systém brzd a protiváh, ovládl média i ústavní soud. Přitom Orbánův Fidesz je součástí Evropské lidové strany (EPP), tedy nejsilnější frakce Evropského parlamentu. A právě to se mnohým lídrům Evropské lidové strany přestává líbit. Podle autora už nechtějí mít s Orbánem nic společného. „Ve středu má Evropský parlament v úmyslu hlasovat o tom, zda pozastavit maďarská hlasovací práva v rámci Evropské unie,“ upozorňuje autor s tím, že jde extrémní opatření, jehož výsledek bude záviset právě na tom, zda se konzervativní frakce obrátí k Orbánovi zády. „Pokud opatření projde, půjde o začátek zásadního střetu Evropské unie s Maďarskem,“ dodává autor.


Los Andes

Los Andesautor: http://en.kiosko.net/
 

Tenisový hrdina Argentiny Juan Martín del Potro se včera vrátil z US Open domů. Dle očekávání ho přivítaly davy lidí. Del Potro dokázal na posledním grandslamu sezóny dokráčet až do finále, ve kterém ztroskotal na skvěle hrajícím Djokovičovi. „Přeji si, aby to byl nejlepší rok mé kariéry,“ cituje deník Los Andes del Potra a připomíná, že právě US Open del Potro před devíti lety vyhrál. „ je mi třicet let a jsem citlivější,“ říká aktuálně čtvrtý hráč světa s tím, že tehdy byl de facto ještě dítě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud