Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Ze sexuálního zneužití byl obviněn už i Charlie Sheen. Údajně znásilnil 13letého herce

Ze sexuálního zneužití byl obviněn už i Charlie Sheen. Údajně znásilnil 13letého herce

Herec Charlie Sheen, který se proslavil především jako Charlie Harper v americkém komediálním seriálu Dva a půl chlapa, čelí obvinění ze znásilnění svého hereckého kolegy Coreyho Haima, který zemřel v roce 2010 ve věku 38 let. Mělo k tomu dojít v roce 1986, Sheen to však zásadně odmítá. Informoval o tom americký magazín National Enquirer.

Harvey Weinstein, Kevin Spacey, Dustin Hoffman, Ed Westwick a nyní už i Charlie Sheen. V Hollywoodu se v posledních týdnech s odhalenými sexuálními skandály doslova roztrhl pytel. Herec ze seriálu Dva a půl chlapa má být další významnou osobností, která se údajně dopustila sexuálního násilí, a to na hereckém kolegovi Coreyovi Haimovi.

Ke znásilnění mělo dojít v roce 1986 při natáčení filmu Lucas. Charliemu Sheenovi bylo tehdy devatenáct let, Haimovi teprve třináct. S obviněním po třiceti letech od události přišel bývalý herec a přítel Coreyho Haima Dominick Brascia. Ten již před několika lety napsal v knize o Haimovi, že ho při natáčení filmu Lucas zneužil starší kolega. Tenkrát však jméno nezmínil.

„Haim se mi svěřil, že měl anální sex s Charliem Sheenem. Bylo to v době, kdy spolu natáčeli film Lucas. Myslel si, že spolu mají vztah a chtěl se Sheenem být, ale ten ho jen zneužil a pak už o něj neprojevil zájem,“ řekl Brascia pro National Enquirer. Haim je již sedm let po smrti. 

Charlie Sheen před dvěma lety přiznal, že je HIV pozitivní. Doplatil tak na svůj bouřlivý sexuální život, kterému podobně jako večírkům plným drog a alkoholu holdoval. Obvinění ze sexuálního zneužití Haima však zcela zásadně odmítá. „Charlie Sheen kategoricky odmítá tato obvinění,“ cituje prohlášení vydané hercovým mluvčím portál The Telegraph.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744