„Zemřel mi v náručí.“ Na veřejnost se dostávají první jména obětí masakru v Las Vegas | info.cz

Články odjinud

„Zemřel mi v náručí.“ Na veřejnost se dostávají první jména obětí masakru v Las Vegas

Identifikace obětí střelby v Las Vegas, která si vyžádala nejméně 58 mrtvých, bude dle šéfa místní policie Josepha Lombarda dlouhý a pracný proces. Vyšetřovatelé zatím shromažďují důkazy a snaží se zprostředkovat kontakty příbuzných s jejich blízkými, kteří byli na místě v okamžiku střelby. V pondělí večer se v médiích začala objevovat první jména obětí vražedného řádění čtyřiašedesátiletého Stephena Craiga Paddocka.

Jednou z prvních identifikovaných obětí byl devětadvacetiletý zdravotník Sonny Melton. Jeho manželka, Heather Melton, řekla WZTV, že ji Sonny svým tělem chránil, když začala střelba. „Zachránil mi život a ztratil ten svůj,“ sdělila novinářům zarmoucená vdova. „Chci, aby všichni věděli, jaký to byl milující muž, ale teď mohu sotva dýchat,“ napsala USA Today.

Střelným zraněním podlehla i matka dvou dětí a učitelka v mateřské školce Jenny Parksová. Marně čekají na svoji maminku také čtyři děti Jessicy Klymchukové. 

Mezi mrtvými jsou i zahraniční turisté. V Las Vegas zemřel třiadvacetiletý Kanaďan Jordan McIldoon. „Bylo to naše jediné dítě. Nevíme, co teď budeme dělat,“ řekli jeho rodiče médiím. Jedna z přeživších - Heather Goozové na Facebooku zveřejnila, že jí Jordan umřel v náručí.

Při nejhorším masakru spáchaném střelnou zbraní v novodobých dějinách USA zemřelo více než 50 lidí, několik stovek dalších bylo zraněno. Útočník střílel do účastníků festivalu Route 91 Country Music Harvest. Podle místního šerifa Josepha Lombarda bylo v davu více než 22 tisíc lidí. Střelec během několika minut vypálil z hotelového pokoje do lidí během několika minut stovky výstřelů. Policie v jeho pokoji ve 32. podlaží hotelu Mandalay Bay našla více než deset střelných zbraní.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud