Články odjinud

Zuckerberg bude vysvětlovat kauzy Facebooku. Kde sledovat jeho výpověď před Kongresem?

Zuckerberg bude vysvětlovat kauzy Facebooku. Kde sledovat jeho výpověď před Kongresem?

Mark Zuckerberg se chystá na své dvě výpovědi před americkým Kongresem. V úterý a ve středu bude před výbory v Senátu i Sněmovně reprezentantů vysvětlovat únik dat 87 milionů uživatelů v kauze Cambridge Analytica či způsob ochrany soukromí na síti. Jak jeho slyšení sledovat?

Zuckerberg v úterý vystoupí na společném jednání senátního právního výboru a výboru pro obchod, vědu a dopravu. Jeho výpověď je na programu ve 20,15 českého času. Ve středu se na pořad dne dostane už v 16.00, kdy ho vyslechne sněmovní výbor pro energetiku a obchod.

Ten již publikoval jeho připravené svědectví. Zuckerberg se v něm omlouvá a přiznává chybu a zodpovědnost za skandály. Podobně mluvil již minulý týden, kdy však odmítl, že by uvažoval o odstoupení z čela společnosti.

Zbytek jeho výpovědi popisuje cestu od vytvoření aplikace, která pomohla data firmě Cambridge Analytica získat, až po to, jak se ruské propagandě podařilo ovlivnit miliony Američanů s minimálními náklady.

„Naše slyšení bude veřejnou konverzací s výkonným ředitelem této mocné a vlivné společnosti (Facebooku, pozn. red.) o jeho vizi řešení problémů, které vyvolaly zřetelné obavy z role Facebooku v naší demokracii, zlých aktérů využívajících tuto platformu a soukromí uživatelů,“ prohlásil senátor John Thune.

Zuckerbergovu úterní výpověď bude možné sledovat na webu senátního právního výboru. Středeční slyšení bude živě vysílané na stránkách sněmovního výboru pro energentiku a obchod.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud