Zuckerberg bude vysvětlovat kauzy Facebooku. Kde sledovat jeho výpověď před Kongresem? | info.cz

Články odjinud

Zuckerberg bude vysvětlovat kauzy Facebooku. Kde sledovat jeho výpověď před Kongresem?

Mark Zuckerberg se chystá na své dvě výpovědi před americkým Kongresem. V úterý a ve středu bude před výbory v Senátu i Sněmovně reprezentantů vysvětlovat únik dat 87 milionů uživatelů v kauze Cambridge Analytica či způsob ochrany soukromí na síti. Jak jeho slyšení sledovat?

Zuckerberg v úterý vystoupí na společném jednání senátního právního výboru a výboru pro obchod, vědu a dopravu. Jeho výpověď je na programu ve 20,15 českého času. Ve středu se na pořad dne dostane už v 16.00, kdy ho vyslechne sněmovní výbor pro energetiku a obchod.

Ten již publikoval jeho připravené svědectví. Zuckerberg se v něm omlouvá a přiznává chybu a zodpovědnost za skandály. Podobně mluvil již minulý týden, kdy však odmítl, že by uvažoval o odstoupení z čela společnosti.

Zbytek jeho výpovědi popisuje cestu od vytvoření aplikace, která pomohla data firmě Cambridge Analytica získat, až po to, jak se ruské propagandě podařilo ovlivnit miliony Američanů s minimálními náklady.

„Naše slyšení bude veřejnou konverzací s výkonným ředitelem této mocné a vlivné společnosti (Facebooku, pozn. red.) o jeho vizi řešení problémů, které vyvolaly zřetelné obavy z role Facebooku v naší demokracii, zlých aktérů využívajících tuto platformu a soukromí uživatelů,“ prohlásil senátor John Thune.

Zuckerbergovu úterní výpověď bude možné sledovat na webu senátního právního výboru. Středeční slyšení bude živě vysílané na stránkách sněmovního výboru pro energentiku a obchod.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud