Zvláštní vyšetřování kolem Trumpa je v cílové rovince. Se spravedlností se zapletly už tři desítky lidí | info.cz

Články odjinud

Zvláštní vyšetřování kolem Trumpa je v cílové rovince. Se spravedlností se zapletly už tři desítky lidí

Vyšetřování Roberta Muellera, který objasňuje případnou ruskou roli v amerických prezidentských volbách z roku 2016, se chýlí ke konci. Řekl to Matthew Whitaker, který dočasně vede ministerstvo spravedlnosti, informovala dnes agentura AP.

"Vyšetřování je, myslím, krátce před dokončením," řekl Whitaker, aniž uvedl nějaké detaily. "Doufám, že zprávu obdržíme od ředitele Muellera, jakmile to bude možné," dodal.

Bývalý šéf Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Robert Mueller vede od poloviny května 2017 zvláštní vyšetřování možné spolupráce mezi Ruskem a zástupci předvolební kampaně nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa s cílem ovlivnit prezidentské volby v neprospěch jeho soupeřky Hillary Clintonové.

Obviněno, obžalováno či již odsouzeno bylo v rámci Muellerova vyšetřování podle AP již 34 lidí, z toho několik Trumpových blízkých spolupracovníků. Naposledy byl obviněn z maření vyšetřování, ovlivňování svědka a z opakovaného lhaní Kongresu Trumpův dlouholetý spojenec a politický manažer Roger Stone.

Prezident Trump označuje Muellerovo vyšetřování za "hon na čarodějnice" a vylučuje, že by uzavřel s Ruskem jakoukoli tajnou dohodu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud