Plán nacistů na zavraždění Stalina, Roosevelta a Churchilla nevyšel. Na rozdíl od amerického cestování v čase zní alespoň uvěřitelně

Marek Korejs s Honzou Paličkou v nové epizodě podcastu Akta I pokračují v tématu šílených plánů během druhé světové války. Jedním z nich byla i operace Long Jump, tedy nacistický plán zavraždění Josefa Stalina, Franklina Delano Roosevelta a Winstona Churchilla na mírové konferenci v Teheránu. „Oficiálně k provedení nedošlo, protože Sověti měli plán operace rozkrýt. Původně měl věc odhalit tajný agent Nikolaj Kuzněcov na základě prořeknutí se důstojníka SS, jenže se ukázalo, že daný major nikdy neexistoval. Tak se řeklo, že akci zmařil arménský špion Gevorg Vartanjan, který za to dostal řád Hrdiny Sovětského svazu. Realita je ale taková, že k tomu, co Sověti říkali, nejspíš ani nemohlo objektivně dojít a Stalin se jen vychloubal před spojenci,“ říká Honza. „Proti údajnému americkému cestování v čase to ale aspoň zní uvěřitelně,“ dodává Marek.

Jak Marek vysvětluje, Američané měli experimenty s cestováním v čase podnikat na základně Montauk ve státě New York. „Dokonce to má návaznost na Filadelfský experiment, o kterém jsme mluvili v minulé epizodě, během kterého se dva bratři z lodi USS Eldridge měli přesunout z roku 1943 právě na základnu Montauk v roce 1984, kde mimo jiné potkali i matematika Johna von Neumanna, který měl rovněž na projektu pracovat. Drobnou vadou na kráse je fakt, že Neumann zemřel už v roce 1957. Nicméně tato nesrovnalost se vysvětluje tím, že čas vlastně není lineární a existuje více realit. Mělo se jim podařit otevřít i časový tunel, jímž šlo cestovat v čase do minulosti a budoucnosti, kde pro změnu potkali Nikolu Teslu, který také na projektu pracoval, ale byl zavražděn. V časovém tunelu však sdělil, že se v roce 2007 vrátí, aby projekt ukončil. Máme rok 2023 a nic,“ popisuje konspiraci Marek.

„Dlužno dodat, že s teorií přišel Preston B. Nichols až na počátku devadesátých let, samozřejmě ji neměl nijak ozdrojovanou a pravda to byla proto, že to říkal. To myslím mluví za vše,“ uzavírá Marek.

Proč chtěli nacisté vysídlit Židy na Madagaskar a co je donutilo změnit názor na jejich vyhlazení? A jakou roli měl v nacistickém plánu na zavraždění vrchních velitelů spojenců sehrát známý esesák Otto Skorzeny? Podívejte se na celou epizodu.

sinfin.digital