Babiš vezme manželku za Zemanem. Tradiční novoroční oběd bude v úterý | info.cz

Články odjinud

Babiš vezme manželku za Zemanem. Tradiční novoroční oběd bude v úterý

Tradiční novoroční oběd prezidenta Miloše Zemana s předsedou vlády bude v úterý 2. ledna. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. U slavnostní tabule usedne prezident s manželkou Ivanou a premiér Andrej Babiš (ANO) s chotí Monikou, kterou si vzal letos v červenci. Stejně jako v minulých letech se setkání koná na zámku v Lánech

„Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou se v úterý dne 2. ledna 2018 ve 13:30 hodin na zámku v Lánech setkají s předsedou vlády České republiky Andrejem Babišem a jeho manželkou Monikou Babišovou při příležitosti tradičního novoročního oběda,“ uvedl Ovčáček.

Tradici novoročních obědů v minulých letech i přes napjaté vztahy zachovali Zeman s bývalým premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Při setkáních v lánském zámku diskutovali o uplynulém roce a plánech na následující rok. Letos se oběd konal 2. ledna.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Základem svátečního menu bývá zpravidla zvěřina nebo tradiční český pokrm. Letos i loni se v Lánech podávala daňčí svíčková pečeně na smetaně s kynutým nebo karlovarským knedlíkem. S předchůdcem Sobotky Jiřím Rusnokem Zeman na začátku roku 2014 poobědval konfitovanou kachnu.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

ZPRÁVY

Články odjinud

Pojar: Rivalita mezi svobodným světem a Čínou je nevyhnutelná. Může ale i něco přinést

Tomáš Pojar je zkušený diplomat, který byl mimo jiné v letech 2010 až 2014 velvyslancem v Izraeli, a dnes je bezpečnostním konzultantem a prorektorem soukromé školy CEVRO Institut. V novém vydání podcastu Insider, jenž se vrací po několikaměsíční přestávce, se s ním pochopitelně věnujeme především krizi způsobené koronavirem. Podle Pojara bude mít dalekosáhlé dopady nejen na ekonomiku, ale i na mezinárodní vztahy a dá se očekávat nové napětí mezi USA a Čínou. Pusťte si nový díl níže v článku nebo na Spotify.

HTML box

„Nejvíc pravděpodobná je jakási studená válka. Může někde vyústit v nepřímou válku skutečnou. Doufám v to, že všichni budou mít pud sebezáchovy. Byla by možná daleko horší než ty dvě, které jsme zažili v minulém století. Nevěřím, že by došlo k dohodě mezi USA a Čínou. Jsou to naprosto jiné civilizace a jiné systémy,“ říká Pojar.

Podle Pojara je rivalita mezi svobodným světem a Čínou nevyhnutelná. Sám si ji nepřeje, ale dokáže s ní žít, přičemž Evropě by podle něj mohla přinést i určitá pozitiva. „Jednotlivé civilizační okruhy si budou bránit to, co mají. To Číňané dělají bravurně a nebojí se o tom mluvit,“ dodává s tím, že podobně se chovají i Američané a je nejvyšší čas, aby si tento přístup osvojila i Evropa. V souvislosti s tím se například podivuje, proč dění kolem čínské společnosti Huawei více nevyužila její evropská konkurence.

5925326:article:false:false:false

Bývalý velvyslanec v Izraeli podrobně rozebírá i česká bezpečnostní opatření proti koronaviru. Podle něj si vláda Andreje Babiše vede velmi dobře, a dokonce lépe než Izrael. Pokud vás zajímá, jak by Pojar dále postupoval, co přesně dělají Izraelci, kde může Česko najít inspiraci a jak může krize „nakopnout“ celou ekonomiku, poslechněte si celý podcast, který opět moderují Michal Půr a Tomáš Jirsa.

>>> Insider podcast na Spotify <<<

44748