Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chartista hrozil, že kvůli Zemanovi vyhladoví k smrti. Teď prozradil, proč protest ukončil

Chartista hrozil, že kvůli Zemanovi vyhladoví k smrti. Teď prozradil, proč protest ukončil

Bývalý chartista a po roce 1989 poslanec Federálního shromáždění Tomáš Hradílek se rozpovídal o tom, co jej donutilo ukončit protestní hladovku proti opětovné kandidatuře Miloše Zemana. „Pomohlo až to, že mi děti pohrozily, že mě nechají odvézt na psychiatrii,“ říká Hradílek v rozhovoru pro Seznam Zprávy. 

Pro svou věc byl připravený i zemřít. Chartista Tomáš Hradílek v úvodu hladovky, kterou zahájil 1. listopadu na protest proti kandidatuře Miloše Zemana na prezidenta, tvrdil, že je odhodlaný vydržet až do konce. Od toho se jej snažily odradit stovky lidí prostřednictvím veřejné výzvy, zafungovaly ale až rodinné vztahy.

„Pokud bych děti neposlechnul a hladovku neukončil, tak by pro mě přijela záchranka s doprovodem policie a odvezli by mě na psychiatrii do Olomouce. Byl to dost drsný nátlak,“ říká nyní Hradílek o tom, jak jej vlastní děti po 17 dnech donutily ukončit hladovku. „To jsem musel odmítnout, celou akci bych tím znevážil,“ dodává Hradílek pro Seznam Zprávy.

Chartista a bývalý ministr vnitra rovněž řekl, že nečekal, že by jeho gesto mohlo na Zemana zapůsobit. „Nečekal jsem, že svou kandidaturu stáhne, ale tento pokus jsem přesto udělal. Nedovedu si představit, že by tento člověk dál pokračoval jako hlava tohoto státu. Já ho považuji za špatného člověka,“ dodal Hradílek na Zemanovu adresu.

Současný prezident při své návštěvě Hradílkova rodiště, Lipníka nad Bečvou, chartistovi vzkázal: „Vy nejste víc, než 113 tisíc podpisů občanů, které jsem získal. Proto budu kandidovat.“

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek