Volby 2018: Další kariéru zatím neřeším, tvrdí Ovčáček. Mohl by z něj být opět novinář, ale i diplomat | info.cz

Články odjinud

Další kariéru zatím neřeším, tvrdí Ovčáček. Mohl by z něj být opět novinář, ale i diplomat

Jaké budou výsledky druhého kola voleb, zatím není vůbec jisté. Pokud by Miloš Zeman svůj mandát obhájil, je pravděpodobné, že osazenstvo hradní kanceláře by se příliš nezměnilo. Větší vítr by ale zřejmě přineslo prezidentství Jiřího Drahoše, který by se obklopil lidmi ze svého týmu. Jeho výhra by tak přinesla značný obrat v kariéře pro velké množství spolupracovníků Miloše Zemana. Co by například dělal Jiří Ovčáček? Dle životních osudů ostatních prezidentských mluvčí by ho mohla čekat kariéra v médiích a PR, ale i v diplomacii.

„Vůbec takovou záležitost neřeším. Vždy se nechávám překvapit životem. A hlavně, nyní se plně soustředím na druhé kolo volby prezidenta,“ odpověděl Ovčáček INFO.CZ na dotaz, zda už přemýšlí, co by mohl dělat, pokud stávající prezident neuspěje.

Přestože sám ještě možný scénář nového zaměstnání nijak nezvažuje, je možné, že by se mohl vrátit zpět k novinářskému povolání. Svou kariéru začal v Haló novinách a zkušenosti sbíral také v deníku Právo. Mohl by také následovat stop svého bývalého kolegy Jindřicha Forejta, který se po odchodu z hradní kanceláře uchytil na čas v příloze časopisu Týden. Ten vydává nakladatelství Empresa, jejímž ředitelem je omnipotentní moderátor Jaromír Soukup.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Prezidentští mluvčí se po ukončení kariéry na Hradě ubírali mnoha směry, přestože média a PR v jejich dalších zaměstnáních převažují. Výjimku může tvořit ale například mluvčí Václava Havla Michal Žantovský. Protože se sám aktivně zapojoval do politiky a byl zakladatelem Občanského fóra, po opuštění Hradu působil také jako velvyslanec ve Spojených státech, Izraeli a Velké Británii.

Znáte dobře Jiřího Ovčáčka? Jeho životopis najdete zde>>>

Havlův další mluvčí Ladislav Špaček je také nadále veřejně známý. Věnuje se své zálibě v etiketě, pořádá přednášky a vydává knihy o pravidlech slušného chování. Václav Klaus za dvě volební období vystřídal několik mluvčích. Bývalý novinář Tomáš Klvaňa, který za Klause mluvil v počátcích jeho mandátu, přednáší o médiích na New York University v Praze.

Petr Hájek, který za své působení ve funkci získal od novinářů anticenu Němá barikáda pro nejméně oblíbeného mluvčího, vede bývalý sesterský web Parlamentních listů Protiproud. Radim Ochvat, který před Klausem mluvil ještě za premiéra Mirka Topolánka, se pohybuje v PR a je ředitelem komunikace skupiny PPF.

Miloš Zeman nezačínal svoji éru na Hradě s Jiřím Ovčáčkem. Jeho první mluvčí Hana Burianová byla aktivní členkou Zemanovců a do doby svého angažmá v politice také poměrně aktivní bloggerkou. Za Zemana mluvila necelý rok. Odešla údajně na svoji žádost a v prosinci 2013 ji nahradil Jiří Ovčáček. Burianová se pak přesunula na ministerstvo školství.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

ZPRÁVY

Články odjinud