Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Debatu Zemana a Drahoše na Primě si pustila skoro polovina všech dospělých diváků. Duel byl nejsledovanějším programem dne

Debatu Zemana a Drahoše na Primě si pustila skoro polovina všech dospělých diváků. Duel byl nejsledovanějším programem dne

Duel prezidentských kandidátů Jiřího Drahoše a Miloše Zemana sledovala v úterý večer na Primě téměř polovina lidí, kteří měli v tu dobu zapnutou televizi. Průměrná sledovanost 2,2 milionu diváků starších 15 let byla nejlepším výsledkem večera i celého dne. Na základě dat Asociace televizních organizací to dnes uvedl server Mediaguru.cz.

Údaj o sledovanosti oznámil už během úterního přímého přenosu z karlínského divadla moderátor duelu Karel Voříšek. Předchozí dvě debaty, ve kterých Zeman vystoupil sám, vidělo méně lidí. V neděli v televizi Nova si ji pustilo 1,5 milionu diváků, v pondělí v televizi Barrandov v průměru 659.000 lidí starších 15 let.

Úterní duel na Primě si zapnulo 48 procent lidí u televizí. Jeho sledovanost tak výrazně předčila další pořady v pořadí. Epizody seriálů Ordinace v růžové zahradě 2 na Nově i Ohnivý kuře na Primě si vybral zhruba každý pátý divák.

Nedělní rozhovor se Zemanem na Nově byl také nejsledovanějším pořadem dne i večera, dívala se něj zhruba třetina lidí u obrazovek. Šestnáct procent diváků starších 15 let pro debatu v televizi Barrandov znamenalo až pátý nejlepší výsledek večera, pro samotnou stanici to ale byl třetí nejlepší výkon pořadu vůbec.

Před pěti lety se duelů prezidentských kandidátů před druhým kolem voleb konalo více. Diskuse Karla Schwarzenberga se Zemanem měly vesměs víc než milionovou sledovanost, závěrečnou debatu v České televizi vidělo 1,612 milionu diváků starších 15 let.

Drahoš a Zeman se znovu setkají ve čtvrtek v poslední televizní debatě před druhým kolem voleb, kterou bude vysílat Česká televize z pražského Rudolfina. Zeman po prvním kole voleb změnil názor, že se televizních debat nebude účastnit, a krátce nato přehodnotil i stanovisko, že více než dva duely by už byly nudné. Přijal pozvání do čtyř televizních pořadů. Drahoš zůstal u rozhodnutí zúčastnit se dvou duelů, i když Zemanův tým ho za to kritizoval.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek