Články odjinud

Drahoš je Ďábloš a Češi jsou smějící se bestie. Komentář Jiřího X. Doležala

Drahoš je Ďábloš a Češi jsou smějící se bestie. Komentář Jiřího X. Doležala

Jak si laskavý čtenář jistě všiml, zemančíci s podporou proruských serverů už první večer po volbách zahájili masovou internetovou kampaň k dehonestaci Jiřího Drahoše. A český národ, citlivý na manipulace a propagandu, která z protidrahošovské kampaně čiší, začal antikampaň masivně zesměšňovat. Holt Češi jsou smějící se bestie...

 
 
 
 

Je téměř vyloučeno, abyste protidrahošovskou kampaň po prvním kole prezidentských voleb nezaznamenali. Asi každý uživatel Internetu narazil buď na webu, na nějakém proruském serveru, anebo na Facebooku na intenzivní dezinformační tažení proti prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi. Obvinění, která na něj zemančíci s podporou proruských serverů vytáhli, jsou mnohočetná a odpuzující. Podle anonymních autorů propagandistických letáků je Drahoš agent StB, zednář, templář, iluminát, homosexuál, pedofil, agent Islámského státu a vůbec je všeobecně fuj.

Na rozdíl od Miloše Zemana nemá Jiří Drahoš skalní fanoušky, kteří by mu odpustili, i kdyby žral děti a zneužíval psy. Zato velké procento Čechů je citlivé na jakoukoliv propagandu. A poznají ji na sto honů – komunistická totalita není tak daleko, abychom si alespoň my starší nevzpomínali na sovětskou a komunistickou propagandu, a byli jsme na ni opravdu choulostiví. A na to skalní příznivci Zemana (kteří protidrahošovskou kampaň šíří) trochu pozapomněli. Takže jak opravdu přitlačili na pilu s tím, aby Drahoše dehonestovali, tak se jim mimoděk podařilo skutečně nas*at početnou množinu občanů, kteří nejsou zvědaví na pokyny, jak mají myslet.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

Spousta lidí – i když třeba ani nebyli nějakými Drahošovými fanoušky – dostala vztek, když viděli, jaké z nich prozemanovská a protidrahošovská kampaň dělá voly. A tak zcela spontánně, řekl bych dokonce „zdola“, přichází na Internetu masivní odpověď občanů na tu propagandu naštvaných. A tou odpovědí je pro český národ typická sranda. Proto se už někdy od pondělka Internet plní nejen štvavou propagandou zemančíků, ale také vtipy, které si z té propagandy občané dělají. Těch vtipů je moc. Nejen Drahoš vymalovaný jako upír, jak vidíme na úvodní fotografii. Mnohem vtipnější je leták, který paroduje obvinění na Drahoše nakládaná. Cituji namátkou:

– Jako předseda Akademie věd navrhnul využití krevní plazmy v elektrotechnickém průmyslu;

– Byl svolavatelem demonstrace v roce 1989 za odsun Indiánů do rezervací;

– Je členem Říšského spolku, který se výraznou měrou snaží o odtajnění přísně tajné informace, že druhou světovou válku vyhrál Hitler;

– Schvaluje kolonizaci planety mimozemšťany;

– Je pro zákaz močení žen užívajících hormonální antikoncepci do odpadních kanalizací. Povoluje pouze vyprazdňování ve stepích.

Citace jsou natolik vtipné, že vážně zpochybňuji úplnou střízlivost jejich autorů. A jistá novinářská řevnivost mi velí, abych přidal svou trošku do mlýna: Takže vážení, už podle jména pana Drahoše je zřejmé, že po jeho zvolení by zcela jistě došlo ke zdražení základních potravin, jako je pivo a rum. Proto vyzývám všechny české národovce: Řekněte NE Drahošovi a volte Levňoše!

Více komentářů o prezidenstských volbách na webu Reflex.cz ZDE >>

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Články odjinud

Na Václavském náměstí se zapálil muž. Svědci popsali, co udělal těsně před tím

Na Václavském náměstí se zapálil muž. Svědci popsali, co udělal těsně před tím

V Praze na Václavském náměstí před sochou svatého Václava se dnes kolem 15:00 polil hořlavinou a zapálil čtyřiapadesátiletý muž. Kolemjdoucí ho uhasili, informovala na twitteru policie. Podle záchranné služby muž utrpěl popáleniny zhruba na 30 procentech těla. Údajně očitý svědek na místě ČTK řekl, že viděl hořícího muže, který měl popálené ruce a obličej. Policie uvedla, že podle prvních zjištění muž neměl politický motiv a nejednalo se ani o společenský protest.

"Záchranáři pacienta s popáleninami na cca 30 procentech těla uvedli do umělého spánku a se zajištěnými dýchacími cestami transportovali do FNKV (Fakultní nemocnice Královské Vinohrady)," uvedla na twitteru mluvčí záchranářů Jana Poštová. "Pacient byl převezen na kliniku popáleninové medicíny, v tuto chvíli o něj pečuje tým lékařů," řekla ČTK mluvčí vinohradské nemocnice Jana Roubalová bez dalších podrobností.

U sochy svatého Václava byly po činu podle zpravodaje ČTK stopy po hasicím prášku, ležely tam také ohořelé oděvy a kanystr s nějakou tekutinou. Policie místo obehnala páskou, na místo přijely desítky policistů a nikoho tam nepouštěli. Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky s policií spolupracuje hasičský vyšetřovatel. "Na žádost policie byla na místo přivolána i naše chemická jednotka, která zjistí, o jakou hořlavinu přesně šlo," řekl Kavka novinářům.

Link

Zaměstnankyně nedaleké kavárny Starbucks viděly, jak se hořícího člověka snaží lidé hasit s použitím oblečení, pak si do kavárny přiběhli pro hasicí přístroj. Další očitý svědek řekl novinářům, že dotyčného muže viděl ještě předtím, než se zapálil. Podle svědka stál před sochou svatého Václava s cedulí s nápisy a něco říkal.

HTML box

Žena, která se podle svých slov s dalšími čtyřmi lidmi podílela na hašení, novinářům řekla, že muž byl určitě Čech a vypadal jako bezdomovec. Podle zápachu se polil benzinem, shořely mu vlasy. Proč to udělal, žena neví.

Česko si v těchto dnech připomíná 50. výročí sebeupálení studenta Jana Palacha. Ten se 16. ledna 1969 na Václavském náměstí upálil, aby vyburcoval spoluobčany z letargie po okupaci vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968.

Link