Volby prezidenta: Drahoš je Ďábloš a Češi jsou smějící se bestie. Komentář Jiřího X. Doležala | info.cz

Články odjinud

Drahoš je Ďábloš a Češi jsou smějící se bestie. Komentář Jiřího X. Doležala

Jak si laskavý čtenář jistě všiml, zemančíci s podporou proruských serverů už první večer po volbách zahájili masovou internetovou kampaň k dehonestaci Jiřího Drahoše. A český národ, citlivý na manipulace a propagandu, která z protidrahošovské kampaně čiší, začal antikampaň masivně zesměšňovat. Holt Češi jsou smějící se bestie...

 
 
 
 

Je téměř vyloučeno, abyste protidrahošovskou kampaň po prvním kole prezidentských voleb nezaznamenali. Asi každý uživatel Internetu narazil buď na webu, na nějakém proruském serveru, anebo na Facebooku na intenzivní dezinformační tažení proti prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi. Obvinění, která na něj zemančíci s podporou proruských serverů vytáhli, jsou mnohočetná a odpuzující. Podle anonymních autorů propagandistických letáků je Drahoš agent StB, zednář, templář, iluminát, homosexuál, pedofil, agent Islámského státu a vůbec je všeobecně fuj.

Na rozdíl od Miloše Zemana nemá Jiří Drahoš skalní fanoušky, kteří by mu odpustili, i kdyby žral děti a zneužíval psy. Zato velké procento Čechů je citlivé na jakoukoliv propagandu. A poznají ji na sto honů – komunistická totalita není tak daleko, abychom si alespoň my starší nevzpomínali na sovětskou a komunistickou propagandu, a byli jsme na ni opravdu choulostiví. A na to skalní příznivci Zemana (kteří protidrahošovskou kampaň šíří) trochu pozapomněli. Takže jak opravdu přitlačili na pilu s tím, aby Drahoše dehonestovali, tak se jim mimoděk podařilo skutečně nas*at početnou množinu občanů, kteří nejsou zvědaví na pokyny, jak mají myslet.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

Spousta lidí – i když třeba ani nebyli nějakými Drahošovými fanoušky – dostala vztek, když viděli, jaké z nich prozemanovská a protidrahošovská kampaň dělá voly. A tak zcela spontánně, řekl bych dokonce „zdola“, přichází na Internetu masivní odpověď občanů na tu propagandu naštvaných. A tou odpovědí je pro český národ typická sranda. Proto se už někdy od pondělka Internet plní nejen štvavou propagandou zemančíků, ale také vtipy, které si z té propagandy občané dělají. Těch vtipů je moc. Nejen Drahoš vymalovaný jako upír, jak vidíme na úvodní fotografii. Mnohem vtipnější je leták, který paroduje obvinění na Drahoše nakládaná. Cituji namátkou:

– Jako předseda Akademie věd navrhnul využití krevní plazmy v elektrotechnickém průmyslu;

– Byl svolavatelem demonstrace v roce 1989 za odsun Indiánů do rezervací;

– Je členem Říšského spolku, který se výraznou měrou snaží o odtajnění přísně tajné informace, že druhou světovou válku vyhrál Hitler;

– Schvaluje kolonizaci planety mimozemšťany;

– Je pro zákaz močení žen užívajících hormonální antikoncepci do odpadních kanalizací. Povoluje pouze vyprazdňování ve stepích.

Citace jsou natolik vtipné, že vážně zpochybňuji úplnou střízlivost jejich autorů. A jistá novinářská řevnivost mi velí, abych přidal svou trošku do mlýna: Takže vážení, už podle jména pana Drahoše je zřejmé, že po jeho zvolení by zcela jistě došlo ke zdražení základních potravin, jako je pivo a rum. Proto vyzývám všechny české národovce: Řekněte NE Drahošovi a volte Levňoše!

Více komentářů o prezidenstských volbách na webu Reflex.cz ZDE >>

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Čaputová má problém. Nejspíš porušila zákon a neměla se stát advokátkou

Kandidátka na prezidentku Slovenska Zuzana Čaputová má problém, který připomíná kauzu bývalé „několikadenní“ české ministryně spravedlnosti Taťány Malé. Ta se ocitla pod tlakem nejen kvůli tomu, že opisovala ve své diplomové práci, ale také kvůli tomu, že takzvanou koncipientskou praxi, která je nezbytným předpokladem pro složení advokátní zkoušky, absolvovala 300 kilometrů od domova. Obdobnému problému nyní čelí Čaputová, která navíc v čase praxe měla založenou živnost. Prezidentská kandidátka s INFO.CZ přes opakované dotazy a prosby nekomunikuje.

Na nesrovnalosti v životopise slovenské prezidentské kandidátky jako první upozornil slovenský bloger Alfi, který zveřejnil několik otázek pro její volební tým. Není bez zajímavosti, že dosud nedostal žádné odpovědi, stejně jako konzervativní web Postoj.sk, který se případu věnuje. Tento web tvoří zkušení novináři s blízkým vztahem k církvi. Kauze postupně zaznamenávají i další slovenská média.

Čaputová – stejně jako Taťána Malá – podle veřejně dostupných dat vykonávala koncipientskou praxi stovky kilometrů daleko. Místo svého podnikání měla v Pezinku, ale praxi měla v Bánské Bystrici (vzdálenost zhruba 200 kilometrů) a v Bratislavě. Pokud by slovenská advokátní komora o těchto skutečnostech věděla, nemusela by tehdy připustit nynější prezidentskou kandidátku k advokátní zkoušce.

Link

Slovenský bloger ovšem upozorňuje na ještě závažnější pochybení, která vyplývají i ze životopisů Čaputové na sociální síti Linkedin či z majetkového přiznání na stránkách slovenské pobočky Transparency International. Oba životopisy se mírně liší, ale z obou vyplývá, že prezidentská kandidátka a aktivistka vykonávala během koncipientské praxe celou řadu činností a měla založenou živnost. To je sice podle zákona možné, ale jen se souhlasem advokátní komory, o nějž Čaputová nepožádala a živnost tak fakticky zamlčela.

Advokátní komora o ničem nevěděla

Koncipientskou praxi favoritka nadcházejících voleb vykonávala od roku 2005 do roku 2010. Zkoušku složila v roce 2010. Slovenská advokátní komora tvrdí, že podle dokumentů, které tehdy Čaputová předložila, neměla důvod pochybovat, že splňuje podmínky. „V rámci dispozice a dokumentů nám tehdy dostupných, jsme měli za prokázané, že splnila všechny předpoklady pro postup k advokátní zkoušce, kterou řádně složila,“ uvedla pro INFO.CZ mluvčí Slovenské advokátní komory. Podle ní komora neměla informace o další činnosti Čaputové, která by s koncipientskou praxí nešla dohromady.

Link

Čaputová dle veřejně dostupných dokumentů během koncipientské praxe vykonávala činnost konzultační v oblasti řízení a managementu organizací, organizační poradenství, organizování seminářů, kontrolu transpozice práva EU, analytické činnosti a reklamní a propagační činnost. Podle vyjádření právníků, které oslovilo INFO.CZ a již si nepřejí být jmenováni, by minimálně ve třech z těchto případů komora činnost neschválila, zejména pak u konzultací a u reklamy a propagace.

Pokud by Čaputová výše uvedená fakta nahlásila, musela by pravděpodobně některou z činností ukončit a musela by změnit místo vykonávání koncipientské praxe. Podle slovenských zákonů ovšem nemá Slovenská advokátní komora povinnost zkoumat údaje, které jí uchazeči o složení advokátní zkoušky předloží. V obdobném duchu na zjištění reaguje i Čaputové mluvčí. „Co se týče povinnosti ohlásit výkon živnosti během koncipientské praxe, tak v době, kdy praxe trvala, tak tato povinnost neexistovala. Vznikla až změnou zákona v roce 2013, tedy dávno po složení advokátské zkoušky,“ uvedl podle HNonline.sk. Jak informoval portál Pravda, Čaputová činnost advokátky pozastavila a k dnešnímu dni – zjevně v reakci na zjištění – požádala o vyškrnutí ze seznamu advokátů.

-1