Volby 2018: Drahošova manželka se v regionech setkává s manželovými odpůrci. Zemanová se chystá na prezidentské debaty | info.cz

Články odjinud

Drahošova manželka se v regionech setkává s manželovými odpůrci. Zemanová se chystá na prezidentské debaty

Manželka prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše Eva se zapojila do kampaně svého chotě před druhým kolem prezidentských voleb. V Přelouči navštívila domov pro seniory a chystá návštěvy v dalších krajích. "Máme hodně pozvánek. Každý máme svůj program, abychom obsáhli toho co nejvíc," řekl ČTK Drahošová. Dnes večer ji čeká setkání s pardubickým primátorem Martinem Charvátem (ANO) a hejtmanem kraje Martinem Netolickým (ČSSD). Oba vyjádřili Drahošovi podporu.

Choť prezidentského kandidáta navštívila seniory, kteří právě měli keramický kroužek, někteří ale ani nevěděli, kdo jejich návštěvnice je.

Drahošová se seznámila s chodem domova. Někteří jeho obyvatelé jí řekli, že v prvním kole voleb hlasovali pro současnou hlavu státu Miloše Zemana, který se s Drahošem utká příští týden ve finále volby. "Že to tam už zná," zdůvodnil senior Miroslav Valenta, proč Zemana volil.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

"Trošku jsem to očekávala," komentovala to Drahošová. Mrzí ji, že se lidé nechají snadno přesvědčit nepravdivými argumenty. V Jablunkově, Drahošově rodišti, zaslechla, že prezidentmá pravomoci odebírat důchody. "Prostě nesmysl," dodala.

Do domova seniorů v Přelouči přijela na pozvání senátorky Miluše Horské (za KDU-ČSL). "Podporuji slušnou formu, slušné lidství a nelíbí se mi ta sprostota (Drahošova) protikandidáta. Ráda jsem paní Drahošové umožnila kontakt ve svém volebním okrsku," řekla ČTK Horská.

Drahošová dnes při setkání s veřejností v Krajské knihovně v Pardubicích odpovídala i na otázku, co říkat lidem, kteří slyšeli, že Jiří Drahoš je zednář. "Není zednář, není pedofil, nespolupracoval s StB a nebyl v partaji. Zajímavé je, že se tyto informace vyrojily až teď," řekla Drahošová a vyzvala lidi, aby nevěřili pomluvám. "To vytahovali už na prezidentaMasaryka, že byl zednář, i na prezidenta Beneše. To je pan profesor v dobré společnosti," reagovala na její odpověď žena z publika. Manželka prezidentského kandidáta má v plánu ještě setkání s představiteli magistrátu a kraje a s dobrovolníky, kteří pomáhají v kampani. "Jsou jich asi 2000 a další přibývají," uvedla Karolína Brennerová, která má v Drahošově týmu na starosti komunikaci se sponzory.

V pátek Eva Drahošová pojede do Libereckého kraje. Přijala pozvánku na besedu se zaměstnanci krajského úřadu, navštíví Domov u Spasitele, krajskou nemocnici a bude besedovat s obyvateli v Knihkupectví a antikvariát Fryč. Získávat podporu v krajích vyrazil i Jiří Drahoš, který je dnes v Plzeňském kraji.

Manželka současného prezidenta Ivana Zemanová se stala šéfkou Zemanova petičního týmu pro sběr podpisů, jinak ale aktivně na podporu svého muže příliš nevystupuje. V e-mailovém rozhovoru pro server iDnes dnes uvedla, že Zemana ráda doprovodí do televizních debat před volbou. "A pokud manžel bude považovat za vhodné, podpořím jej i veřejně. Podporovala jsem jej vždycky," uvedla.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud

Václavek: Žijeme v totálním bezvědomí. Část potravin je skoro odpad, škodí jako cigarety

Česko je od 90. let pokusným trhem západních společností, všechno tu bylo o ceně a nikdo neřešil kvalitu jídla, tvrdí marketér Petr Václavek. Trh se podle něj od té doby sice změnil, ale pořád tu existuje výrazná poptávka po potravinách, které Václavek označuje za „skoro odpad“. Mluví především o průmyslově zpracovaných potravinách, jako jsou hotová jídla do mikrovlnky nebo různé druhy trvanlivých sladkosti. Právě cukr je dle slov Václavka nejrozšířenější drogou. „Problém je v informovanosti lidí, s naší mobilní aplikací chceme způsobit revoluci odspodu,“ vysvětluje. Jak přesně by to mělo fungovat? Proč nesouhlasí s argumenty o stále se zvyšujícím věku dožití? Které marketingové věty jsou podle něj nesmysly? Podívejte se na rozhovor v úvodu článku.

Link

Link

Link