Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Drahošova manželka se v regionech setkává s manželovými odpůrci. Zemanová se chystá na prezidentské debaty

Drahošova manželka se v regionech setkává s manželovými odpůrci. Zemanová se chystá na prezidentské debaty

Manželka prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše Eva se zapojila do kampaně svého chotě před druhým kolem prezidentských voleb. V Přelouči navštívila domov pro seniory a chystá návštěvy v dalších krajích. "Máme hodně pozvánek. Každý máme svůj program, abychom obsáhli toho co nejvíc," řekl ČTK Drahošová. Dnes večer ji čeká setkání s pardubickým primátorem Martinem Charvátem (ANO) a hejtmanem kraje Martinem Netolickým (ČSSD). Oba vyjádřili Drahošovi podporu.

Choť prezidentského kandidáta navštívila seniory, kteří právě měli keramický kroužek, někteří ale ani nevěděli, kdo jejich návštěvnice je.

Drahošová se seznámila s chodem domova. Někteří jeho obyvatelé jí řekli, že v prvním kole voleb hlasovali pro současnou hlavu státu Miloše Zemana, který se s Drahošem utká příští týden ve finále volby. "Že to tam už zná," zdůvodnil senior Miroslav Valenta, proč Zemana volil.

Konečné výsledky po 1. kole
Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 61.92%

"Trošku jsem to očekávala," komentovala to Drahošová. Mrzí ji, že se lidé nechají snadno přesvědčit nepravdivými argumenty. V Jablunkově, Drahošově rodišti, zaslechla, že prezidentmá pravomoci odebírat důchody. "Prostě nesmysl," dodala.

Do domova seniorů v Přelouči přijela na pozvání senátorky Miluše Horské (za KDU-ČSL). "Podporuji slušnou formu, slušné lidství a nelíbí se mi ta sprostota (Drahošova) protikandidáta. Ráda jsem paní Drahošové umožnila kontakt ve svém volebním okrsku," řekla ČTK Horská.

Drahošová dnes při setkání s veřejností v Krajské knihovně v Pardubicích odpovídala i na otázku, co říkat lidem, kteří slyšeli, že Jiří Drahoš je zednář. "Není zednář, není pedofil, nespolupracoval s StB a nebyl v partaji. Zajímavé je, že se tyto informace vyrojily až teď," řekla Drahošová a vyzvala lidi, aby nevěřili pomluvám. "To vytahovali už na prezidentaMasaryka, že byl zednář, i na prezidenta Beneše. To je pan profesor v dobré společnosti," reagovala na její odpověď žena z publika. Manželka prezidentského kandidáta má v plánu ještě setkání s představiteli magistrátu a kraje a s dobrovolníky, kteří pomáhají v kampani. "Jsou jich asi 2000 a další přibývají," uvedla Karolína Brennerová, která má v Drahošově týmu na starosti komunikaci se sponzory.

V pátek Eva Drahošová pojede do Libereckého kraje. Přijala pozvánku na besedu se zaměstnanci krajského úřadu, navštíví Domov u Spasitele, krajskou nemocnici a bude besedovat s obyvateli v Knihkupectví a antikvariát Fryč. Získávat podporu v krajích vyrazil i Jiří Drahoš, který je dnes v Plzeňském kraji.

Manželka současného prezidenta Ivana Zemanová se stala šéfkou Zemanova petičního týmu pro sběr podpisů, jinak ale aktivně na podporu svého muže příliš nevystupuje. V e-mailovém rozhovoru pro server iDnes dnes uvedla, že Zemana ráda doprovodí do televizních debat před volbou. "A pokud manžel bude považovat za vhodné, podpořím jej i veřejně. Podporovala jsem jej vždycky," uvedla.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek