Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Hradní kancléř Mynář přiznal majetek: Má přes sto pozemků, miliony na účtě

Hradní kancléř Mynář přiznal majetek: Má přes sto pozemků, miliony na účtě

S prezidentem Zemanem dokončuje první období působení na Hradě. Přežil jej bez úhony, i když bylo kolem Vratislava Mynáře místy pořádně živo – kvůli jeho bezpečnostní prověrce, nákupu domu v Praze za 5,5 milionu, svatbě se svědkem Zemanem či narozeninové party v hradních zahradách. Mynář také tajil své majetkové přiznání. MF Dnes nyní uvedla, že jej nakonec uveřejnil. A vyplývá z něj, že má majetek za stovky milionů.

„Vlastní na 125 pozemků, akcie Unipetrolu nebo Pražské teplárenské či 13,5 milionu na účtu v bance. Dalších 60 milionů půjčil svým vlastním firmám,“ vypočítává MF Dnes.

Vratislav Mynář není rozhodně žádným chudákem, vyplývá z jejích zjištění. „Měl jsem podnikání v nakládání s odpadem se dvěma dalšími partnery (...). V určitém období jsme patřili k největším v republice. Pak jsme to prodali nadnárodní francouzské společnosti,“ říká nyní o tom, jak vydělal jmění.

Ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo soupis Mynářova majetku v oficiálním registru. Do systému je Mynář vložil údajně 30. listopadu loňského roku - v poslední možný den, který mu nakazoval zákon. Centrální registr oznámení zahájil provoz 1. září 2017. Shromažďovat má oznámení veřejných funkcionářů o podnikatelských aktivitách, majetku, příjmech a případných nesplacených závazcích.

Prezident svědkem, party na Hradě

Mynář byl šéfem prezidentské předvolební kampaně Miloše Zemana před historicky první přímou volbou hlavy státu. Vedoucím Kanceláře prezidenta republiky je Mynář od března 2013.

Pokračování na Blesk.cz

Znáte pravomoci prezidenta? Jejich přehled si můžete prohlédnout zde>>>

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek