Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jak může „Kate" Zemanová pomoct svému otci? Podle expertů nijak, Hrad zaspal

Jak může „Kate" Zemanová pomoct svému otci? Podle expertů nijak, Hrad zaspal

Pokud se neobjeví skandální zpráva typu „Kate chodí s Dominikem Ferim,” nemá hradní tým přílet dcery Miloše Zemana do Prahy v předvolební kampani jak využít. Shodla se na tom většina komunikačních expertů, které web INFO.CZ oslovil. Hrad podle nich s nasazením Kateřiny Zemanové do kampaně nepochopitelně zaspal.

Kateřina Zemanová může něco změnit jen těžko. Může dát rozhovor, „zlidštit" svého otce pro nerozhodné voliče, kteří by na to mohli slyšet, třeba část prvovoličů. Na tom se shoduje většina expertů na politický marketing a komunikaci, které web INFO.CZ oslovil. Dcera prezidenta republiky přiletěla z Londýna, kde žije a studuje, do Prahy, aby v poslední fázi předvolební kampaně Miloše Zemana podpořila.

„Tento krok přichází nepochopitelně pozdě. Pokud by se profilovala třeba na sociálních sítích, budovala si tam zajímavé publikum a posledních několik měsíců komunikovala dění v rodině, zákulisí kampaně, vtáhla další influencery, pak by to mohlo mít celkem zajímavý efekt. Asi by to nebyla druhá Ivanka Trumpová, ale kdo ví. Nicméně den dva před volbami to bude mít vliv spíše minimální,” soudí například Tomáš Jirsa, šéf společnosti C&B.

Dlouholetý tvůrce politických kampaní Jiří Chvojka k Hradu tak kritický není. „Zemanová určitě získá těsně před zahájením druhého kola velkou pozornost a navíc svou podporou pomůže Miloši Zemanovi u prvovoličů z odborných učilišť a podobně, kteří preferují Miloše Zemana kvůli svým vlastním rasistickým a migračním postojům,” řekl pro INFO.CZ Chvojka. Pro starší voliče Zemanová do kampaně podle Chvojky vnese zajímavé emoce a rovněž může přidat pár hlasu u těch nerozhodnutých. „Úplně slyším tu debatu ve vesnické hospodě u piva, jak to té holce zatraceně sluší. Všimněte si, že každý den má Miloš Zeman nějaký mediální příběh, který zabere titulky zejména v bulváru. Bylo to už v prvním kole a nyní to pokračuje,” dodal Chvojka.

To rozporuje Jenda Perla ze společnosti Dataweps. „Zeman necílí na mladé voliče, ti ho většinově volit nebudou a nějaká jedna nárazová akce je k volbě Zemana nepřesvědčí,” řekl Perla pro INFO.CZ s tím, že žádná standardní cesta zapojení dcery do kampaně podle něj Zemanovi výrazně nepomůže. „Muselo by se jednat o nějaký velký úlet typu Feri chodí s Kate Zemanovou nebo tragédii, například vážný úraz, který by Zemana ukázal jako milujícího otce,” dodal Perla.

Expert na komunikaci na sociálních sítí Michael Skřivan si nedovede představit, že by zapojení Kateřiny Zemanové do kampaně vedlo k nějakému extrémnímu zvratu v preferencích.

„Jelikož zbývá den do voleb, tak by Kačenka musela přijít s větším kalibrem než jak tomu bylo před pěti lety, kdy jen postávala vedle otce a tvářila se nevinně. Nedovedu si představit, že by model happy family dokázal zlomit větší procento voličů za tak krátkou dobu,” uvedl Skřivan pro INFO.CZ. Pokud to dobře půjde, bude podle něj Zemanová na diskuzi v ČT a pak doprovodí otce a matku k volební urně a bude mu stát oporou na štábu.

Jaká bude debata na České televizi? Zde je 5 zajímavostí>>>

„Možná se sehraje nějaké divadlo, že místo ochranky bude Miloše zvedat ze židle Kačenka, což by byl velký patos, ale od hradní party bych se tomu nedivil. Jelikož víme, že Kačenka studuje v Londýně, tak jediný větší icebreaker by byl, kdyby přijela s přítelem, který by byl členem královské rodiny, nejlépe princem,” dodal Skřivan. „To by jí dodalo na vážnosti a na suverenitě, což dost voličů od prezidenta a rodiny očekává. Bohužel pro Miloše, princové jsou zadaní a pokud by měl v rukávu takovouto pecku, jakou by bezesporu byl vztah Kačenky jakožto první dcery ČR a prince z královské rodiny, tak by ji využil už dávno,” míní Skřivan.

Jak vidí volby sázkaři? Podrobnosti zde>>>

 

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek