Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Prezidentská kampaň v plném proudu. Na Národní se střídal kandidát za kandidátem, Zeman nepřišel

Prezidentská kampaň v plném proudu. Na Národní se střídal kandidát za kandidátem, Zeman nepřišel

Předvolební materiály všech prezidentských kandidátů, kteří o to projevili zájem, prezentuje dnes na Národní třídě stánek nazvaný Volíme hlavu státu. Kandidáty pozvala iniciativa Volit je cool, příležitost pozdravit se na místě s příznivci využili například Pavel Fischer, Marek Hilšer, Michal Horáček, Jiří Hynek i Jiří Drahoš. Nedorazí prezident Miloš Zeman, který se dnes oficiálních oslav 17. listopadu neúčastní a podle mluvčího Jiřího Ovčáčka věnuje událostem roku 1989 tichou vzpomínku.

"Já jsem poděkoval organizátorům, ocenil nabídku, že tady můžeme prezentovat svoje materiály, letáky, placky, je to zcela korektní, tu možnost mají všichni kandidáti. Pan prezident toho zřejmě nevyužívá, ale to je jiná věc. Já jsem to uvítal," řekl ČTK Drahoš, kterého u nedalekého památníku 17. listopadu přivítali lidé ovacemi.

Předseda strany Rozumní Petr Hannig na svých propagačních materiálech radí voličům, aby byli hrdí, Hynek přišel s heslem Silný prezident pro těžké časy. Horáčkovy propagační materiály jsou nadepsané sloganem Silní lidé, hrdá země, Fischer se prezentuje jako "prezident slušnosti". Zájemci si mohou odnést i programy některých kandidátů či reklamní placky.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Pavla Fischera najdete zde>>>

Profily všech prezidentských kandidátů naleznete zde.

Další z kandidátů Mirek Topolánek dnes novinářům u pamětní desky 17. listopadu 1989 řekl, že spravedlnost je natolik klíčová, že stojí za to nést listopadový odkaz dál. Za nositele tohoto odkazu považuje například Václava Havla. "Je to člověk, který je v zahraniční vnímán víc pozitivně než u nás, byl to nejlepší exportní produkt, který jsme za posledních x dekád vyprodukovali," uvedl Topolánek, který se ve stánku prezentuje sloganem Jdu do toho srdcem!

Také podle Horáčka je Havel pro Česko možná důležitější, než si samo uvědomuje. "Právě jeho busta je v Kongresu v Americe a jeho myšlenky pořád žijí," uvedl. Hilšer novinářům řekl, že 17. listopad pro něj symbolizuje sebevědomé občany. "Měli bychom se brát za to, aby si politici nemohli dělat co chtějí, ukazovat jim nějakou reflexi," uvedl.

Vše o prezidentských volbách najdete zde.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek