Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Prezidentský pár daroval peníze na pomoc postiženému chlapci

Prezidentský pár daroval peníze na pomoc postiženému chlapci

Prezidentský pár Miloš a Ivana Zemanovi dnes na Pražském hradě darovali rodině postiženého chlapce Adámka Vyčítala 400.000 korun na nákup automobilu. Chlapec upadl po masivním krvácení do kómatu po operaci mandlí. Podle lékařů má vážně poškozený mozek. Rodiče věří, že se jejich syn z kómatu probere a jeho stav se zlepší.

"Zázraky se dějí. Před Vánoci se mají dávat dárky," řekl Zeman při předávání daru. Peníze prezidentský pár věnoval ze svých nadačních fondů, řekl ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Zeman původně fond zřídil na splácení státního dluhu, později z něj začal pomáhat Fondu ohrožených dětí (FOD), který provozuje klokánky pro děti v tísni. Podle Ovčáčka Zeman i letos počítá s finančním příspěvkem pro FOD, předávat ho bude v lednu.

Rodiče na pomoc svému osmiletému synovi založili transparentní účet, lidé na něj dosud poslali téměř 800.000 korun. Z darů chtějí Vyčítalovi zaplatit nákup automobilu, který by byl vhodný pro přepravu postiženého syna. "Budeme potřebovat spoustu zdravotních a rehabilitačních pomůcek, jako rehabilitační kočárek, schodolezy, osobní asistenci v domácí péči, rehabilitační pracovníky. Těch věcí je strašně moc a peněz, které máme, je strašně málo," uvedli rodiče na webu.

Profily prezidentských kandidátů si můžete prohlédnout zde.

Do pomoci Adámkovi se zapojili i policisté a hasiči z Pardubického kraje. Společně v pondělí v Chrudimi uspořádali benefiční hokejový turnaj. Vybrat se při něm podařilo asi 34.000 korun.

Do charitativních či veřejně prospěšných akcí se zapojují i další prezidentští kandidáti. Postiženým lidem či lidem s handicapem pomáhá dlouhodobě například podnikatel a textař Michal Horáček. Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš podle své mluvčí Kateřiny Procházkové se svou ženou přispívají na řadu charit a projektů, jako je například Paraple. Podporuje dle ní také handicapované například z Jedličkova ústavu.

Bývalý předseda vlády Mirek Topolánek se nedávno zapojil do pochodu proti diabetu a další z kandidátů Pavel Fischer se angažoval v podpoře očkování proti chřipce a několik let byl předsedou správní rady Nadace Forum 2000. Lékař Marek Hilšer v letech 2011 a 2012 pracoval pro humanitární organizaci ADRA v keňském zdravotnickém zařízení.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek