Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Zemanovo Nové Veselí slaví. Místní jsou si jistí jeho vítězstvím

Zemanovo Nové Veselí slaví. Místní jsou  si jistí jeho vítězstvím

V restauraci U Prezidenta v Novém Veselí na Žďársku, kde chalupaří Miloš Zeman, zatím čekají na výsledek volby skalní příznivci Zemana u jediného stolu. Je mezi nimi i Bohumil Trávníček ze Strany práv občanů a Jiří Růžička. Ten věří, že je rozhodnuto ve prospěch Zemana. „Možná ztratí na 53 procent, ale není možné, aby Drahoš získal pět procent, kdy je sečteno přes 60 procent," řekl Růžička.

Jako přípitek nabídne hostinská Renata netradiční nápoj. „Byl to momentální nápad, jinde se připíjí šampaňským, my nabídneme tenhle zelený lektvar," řekla. Údajně obsahuje cucacao a gumové žížalky.

Konečné výsledky voleb

Vstup do speciálu
Sečteno: 100.00%
Účast: 66.60%
Miloš Zeman
Miloš
Zeman
Jiří
Drahoš
Jiří Drahoš

50 %
51,36 %
2 853 390 hlasů
48,63 %
2 701 206 hlasů

Výsledky z Nového Veselí ještě statistický úřad nezveřejnil. Podle předsedy volební komise byla účast jistě přes 80 procent.

Stejně jako na celé Vysočině, vyhrál dosavadní prezident Zeman první kolo přímé prezidentské volby i v Novém Veselí. Od svých sousedů dostal 44,08 procenta hlasů, zatímco druhého v pořadí, akademika Jiřího Drahoše podpořilo 19,82 procenta novoveselských voličů.

Před pěti lety ve druhém kole zde Miloš Zeman získal 75,20 procenta hlasů. Jeho rivala Karla Schwarzenberga podpořilo 24,8 procenta voličů.

Vše o volbách prezidenta ČR 2018 čtěte zde

Videa a bohaté fotogalerie z prezidentských voleb sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek