Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš se Sobotkou mluvili o krizi mezi čtyřma očima. Řešení stále nenalezli

Babiš se Sobotkou mluvili o krizi mezi čtyřma očima. Řešení stále nenalezli

Vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš večer jednal s předsedou vlády a ČSSD Bohuslavem Sobotkou o vládní krizi. Bavili se o návrhu ANO nominovat na ministryni financí Babišovu dosavadní náměstkyni Alenu Schillerovou a na vicepremiéra ministra životního prostředí Richarda Brabce. Zásadního posunu ale nedosáhli.

Babiš na dotaz ČTK, jak premiér přijal jeho návrh a zda se domluvili na Schillerové, v SMS zprávě pouze odpověděl: „Budeme pokračovat příští týden“. První příležitost budou mít v pondělí ráno na pravidelném předsednictvu vlády před jednáním kabinetu.

Návrh na případnou Babišovu nástupkyni Schillerovou a povýšení Brabce do funkce vicepremiéra odeslalo ANO premiérovi ve čtvrtek.

Sobotka řekl, že chce s Babišem o návrhu diskutovat, komentovat ho zatím nechtěl. Někteří sociální demokraté mají ale k nominaci výhrady, kritizuje ji i pravicová opozice. Lidovci právo hnutí ANO navrhnout nového ministra financí respektují.

Sobotka uvedl, že se chce se Schillerovou sejít. Příští týden by se měla vládní krizí znovu zabývat koaliční rada.

Sobotka opakovaně uvádí jako důvody pro odvolání Babiše podezření, že se ministr v minulosti vyhýbal placení daní a že ovlivňoval média, která vlastnil. Babiš se proti obviněním ostře ohradil a dnes znovu odmítl, že rezignuje na funkci ministra financí, připouští ale, že bude odvolán.

Vše o sněmovních volbách si můžete přečíst zde.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek