Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Babiš: Zeman přijme demisi premiéra Sobotky, ale nevidí důvod ke změnám

Babiš: Zeman přijme demisi premiéra Sobotky, ale nevidí důvod ke změnám

Vicepremiér Andrej Babiš jednal na Hradě s prezidentem Milošem Zemanem o vládní krizi. Po schůzce řekl, že prezident podle něj zítra od premiéra Bohuslava sobotky přijme demisi vlády. Situaci podle něj vzal na vědomí, ale zásadním způsobem ji nekomentoval. „Prezident stejně jako já nevidí důvod ke změnám ve vládě,“ uvedl po schůzce Babiš.

Premiér Bohuslav Sobotka zamíří na Hrad zítra odpoledne. Vicepremiér Babiš očekává, že Zeman demisi přijme. Případné pověření, aby sám vedl novou vládu, by Babiš od Zemana nepřijal, přísluší to podle něho sociální demokracii.

Babiš prohlásil, že podání demise nerozumí, vláda je podle něj úspěšná. Nepovažuje za vhodné ani rekonstruovat vládu půl roku před řádným termínem voleb. S vypsáním předčasných voleb Babiš nesouhlasí a podle něj tento názor sdílí i Zeman.

Koalice bude o další formě spolupráce, případně jiném řešení situace po očekávané demisi vlády jednat příští středu. Možnost předčasných voleb Babiš označil za nesmysl, protože by se konaly jen o něco málo dříve, než jsou naplánovány řádné volby.

„Pan premiér svolal koaliční radu na 10. května, takže v rámci koalice budeme vyjednávat, jestli se domluvíme na nové formě té kvazi nové vlády,“ řekl Babiš. Zopakoval však svůj názor, že demise vlády není potřeba.

Vše o sněmovních volbách si můžete přečíst zde.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek