Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Černoch z Úsvitu koketuje s hnutím ANO, nejspíš za něj půjde do voleb

Černoch z Úsvitu koketuje s hnutím ANO, nejspíš za něj půjde do voleb

Marek Černoch, šéf poslanců hnutí Úsvit, zřejmě půjde do voleb za hnutí ANO. Uedl to server Echo24, kterému Černoch řekl, že o formě spolupráce jedná. Hnutí Úsvit se v průzkumech dlouhodobě pohybuje pod potřebnou pětiprocentní hranicí a do voleb prý zřejmě vůbec nepůjde, jak Černoch v rozhovoru naznačil.

„Bavili jsme se o nějaké spolupráci, ale napřed chci, aby se vyřešila situace v Úsvitu, a od toho se pak odrazím. Zatím je to tak, že jsem v Úsvitu,“ řekl pro Echo24 Marek Černoch. Server se ho tázal na jednání s předsedou poslanců za hnutí ANO Jaroslavem Faltýnkem. Podle černocha jednání aktuálně probíhají a jasno by mělo být do konce května.

„Kdyby hnutí Úsvit nekandidovalo, tak se budu rozhodovat. Je pravda, že ta doba jednání je ale aktuální, to je pravda,“ řekl Černoch. Jeho domovské hnutí na překvapivý krok nereagovalo. 

Redakce zmíněného serveru kvůli možné spolupráci politiků oslovila i hnutí ANO. Jeho mluvčí uvedl, že bližší informace nemá a že prioritou pro hnutí momentálně je řešení vládní krize. V té Černoch hnutí ANO a Andreje Babiše několikrát podpořil na rozdíl od zástupců některých dalších parlamentních frakcí.

Echo24 připomíná, že hnutí Úsvit založil senátor Tomio Okamura před posledními parlamentními volbami v roce 2013. V říjnu toho roku ve volbách uspělo a získalo 14 křesel. Okamura po dlouhých sporech stranu opustil a založil si vlastní hnutí. Dnes má Úsvit ve sněmovně osm členů. Jeho volební preference jsou dlouhodobě pod pěti procenty.

Vše o sněmovních volbách si můžete přečíst zde.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek