Chovanec nechce, aby ČSSD působila jako „zkostnatělý moloch". Navrhuje změnu stanov a zvažuje dřívější sjezd | info.cz

Články odjinud

Chovanec nechce, aby ČSSD působila jako „zkostnatělý moloch". Navrhuje změnu stanov a zvažuje dřívější sjezd

Úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec chce změnit stranické stanovy tak, aby ČSSD byla méně těžkopádná a aby nepůsobila jako „zkostnatělý moloch". Uvedl to v dnešním dopise spolustraníkům, který má ČTK k dispozici. Zároveň jim napsal, že sjezd, na němž si strana zvolí nové vedení, může být dříve než v původně avizovaném dubnu.

„Jsem přesvědčen o tom, že je potřeba změnit stranické stanovy, aby byla ČSSD méně těžkopádná, aby dokázala rychle reagovat na všechny okolní podněty," uvedl Chovanec. Nové vedení sociální demokracie by podle něj mělo více a lépe komunikovat s jejími členy, a to například pomocí rychlých anket k celostátním, krajským i komunálním tématům.

Řada regionů se v posledních dnech vyslovuje pro konec současného vedení strany a brzký výběr nového. „Chci všechny opět ujistit, že svolání mimořádného sjezdu strany automaticky znamená, že celé vedení strany na sjezdu skončí," zopakoval dnes statutární místopředseda strany. Znovu také uvedl, že jeho hlavní ambicí je dovést ČSSD do sjezdu a předat ji nově zvolenému vedení v co nejlepším stavu.

Chovanec také straníkům sdělil, že netrvá na dubnovém termínu sjezdu. „Původní návrh zněl duben, a to proto, aby vnitrostranická diskuse a všechna s tím související zásadní rozhodnutí neprobíhaly zbrkle a bez rozmyslu, aniž by kandidáti do vedení strany měli možnost objet všechny kraje a představit svoji vizi. Nevidím ale zásadní problém ani v tom, aby se sjezd případně konal i dříve," napsal.

O termínu sjezdu definitivně rozhodne ústřední výkonný výbor strany. Chovanec by chtěl aby se konal ještě v listopadu.

Situací po volbách do Sněmovny, které pro sociální demokracii skončily se ziskem 7,27 procenta hlasů neúspěchem, se bude v pátek zabývat předsednictvo strany.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud