Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další průzkum potvrdil, že vládní krize Babišovi neuškodila. ODS rychle roste, ČSSD padá

Další průzkum potvrdil, že vládní krize Babišovi neuškodila. ODS rychle roste, ČSSD padá

Volby do Poslanecké sněmovny by v květnu vyhrálo hnutí ANO. Vyplývá to z volebního modelu společnosti CVVM. Druhá ČSSD by získala 14 procent, třetí by byla s 13 procenty pravicová ODS.

Model CVVM tak ukazuje, že vládní krize Babišovu hnutí neuškodila. Proti dubnu si pohoršila jen o půl procentního bodu, což může být způsobeno statistickou odchylkou. ANO si dále drží výrazný náskok na druhé sociální demokraty.

Ti by si pohoršili o dva procentní body. Z dubnových 16 procent spadla ČSSD na květnových 14. Krize přihrála voliče pravici. Polepšila si ODS, která by nyní získala 13 procent hlasů, dvakrát více než v předchozím měsíci.

 

Čtvrtí jsou komunisté s 11,5 procenty. Vládní KDU-ČSL by získala 8,5 procenta. Lidovci plánují ve volbách utvořit koalici s hnutím Starostové a nezávislí. Ti by dodali 2 procenta. Prostým součtem by tak uskupení překročilo hranici nutnou pro vstup do Sněmovny. Do té by se dostala také TOP 09 se 7 procenty.

Neuspěli by naopak Piráti (4 procenta) nebo hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (2,5 procenta). Voleb by se zúčastnilo 56 procent voličů.

CVVM sbíralo data mezi 8. a 18. květnem, tedy v horké fázi vládní krize. Model reflektuje názory 488 respondentů, kteří uvedli volbu konkrétní strany.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek