Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Míra pomstychtivosti je až překvapivá," říká po nezvolení Fiala. Kandidovat bude znovu

„Míra pomstychtivosti je až překvapivá," říká po nezvolení Fiala. Kandidovat bude znovu

Lídr ODS Petr Fiala bude znovu kandidovat na funkci místopředsedy Sněmovny. Má podporu Demokratického bloku ODS, KDU-ČSL, STAN a TOP 09. Novinářům to řekl předseda sněmovní frakce občanských demokratů Zbyněk Stanjura. Fiala dnes neuspěl ve dvou kolech volby, když pro něj podle ODS nehlasovali poslanci hnutí ANO, SPD a komunisté. Na obsazení křesel dalších čtyřech místopředsedů se dolní komora shodla hned v prvním kole hlasování. Nová volba se uskuteční příští týden.

„Míra pomstychtivosti a míra moci je možná až překvapivá," konstatoval. ODS pak s odkazem na předsedu ANO Andreje Babiše zopakovala, že kvůli funkcím nebude nikomu líbat prsten.

Podle předsedy sněmovního klubu Zbyňka Stanjury celý týden ukázal, že ve Sněmovně vznikla pevná hlasovací většina, ke které se ale vítěz voleb stydí přihlásit. Hnutí ANO podle něj ctí poměrný systém je do chvíle, kdy s ním všichni souhlasí.

„Hlasovací mašina opět prokázala svoji bezvadnou funkčnost. Demokratický blok, který byl ustanoven, zastupuje téměř 1,4 milionu voličů. Bylo mu od této hlasovací menšiny jasně vzkázáno, že jejich deklarace o poměrném zastoupení jsou plané blábolení," komentoval výsledek jednání předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Poznamenal, že lidovci čekali takový přístup, proto nepostavili vlastního kandidáta.

„Jsme přesvědčeni, že slovo by se mělo držet," uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš v souvislosti s podporou, kterou Fialovi deklaroval šéf sněmovní frakce ANO Jaroslav Faltýnek. Myslí si, že takové chování by nemělo mít v dolní komoře místo.

Faltýnek slíbil, že bude nabádat poslance ANO, aby Fialu ve druhé volbě místopředsedy sněmovny příští týden podpořili. Zástupci KSČM soudí, že kandidát ODS nakonec zvolen bude.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek