Okamura donutil syna, aby s ním stál na pódiu. Ten se za to teď stydí

Blesk.cz

23. 10. 2017 • 16:56

Tomio Okamura měl v sobotu pořádný důvod k radosti. Jeho hnutí Svoboda a přímá demokracie se ve volbách stalo s 10,64 % čtvrtou nejsilnější stranou. V rodině ale takové úspěchy nemá. Dlouhodobě ho kritizuje jeho starší bratr Hayato Okamura, který kandidoval za KDU-ČSL a Tomia považuje za tvrdého populistu. Po oslavách úspěchu se od něj ale distancoval i jeho syn Ruy. Ten se přitom po boku svého otce objevil jako jediný z rodiny ve volebním štábu SPD, čehož následně litoval.

Ruy Okamura se na veřejnosti běžně příliš neukazuje. Během sobotního odpoledne ale udělal výjimku. Všichni, kdo sledovali záběry České televize z volebního štábu SPD, ho tak měli šance vidět. Během tiskové konference stál po boku svého otce.

Za to to také ihned schytal na sociální síti od jednoho známého z filmové školy, kterou aktuálně studuje. „Je pro mě smutné ho takhle vidět,“ uvedl k fotce ze štábu uživatel J. P.

„Lidi, co mě znají, ví, jaký mám názor. Odmalička se pohybuju v mezinárodním prostředí a svoje hodnoty si stále držím,“ bránil se na Facebooku mladý Okamura.

„Nerad se ukazuju na veřejnosti a snažím se tvořit svoje projekty bez nálepky Okamura, což po dnešku už asi vůbec nepůjde. Bohužel dneska jsem neustál nátlak, že tam musím být, jelikož jsem jediný z rodiny, který tam byl,“ vysvětloval.

Celý článek čtěte na webu Blesk.cz.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>


SDÍLET