Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Okamurův bratr chce do sněmovny. Hodlá očistit jméno rodiny, pro bratra má jen slova pohrdání

Okamurův bratr chce do sněmovny. Hodlá očistit jméno rodiny, pro bratra má jen slova pohrdání

Ve sněmovně by po podzimních volbách mohl kromě Tomia Okamury sedět i jeho bratr Hayato, který se však proti jeho proti-uprchlické politice silně vymezuje. Zatímco předseda SPD a zakladatel politického hnutí Úsvit přímé demokracie ostrými prohlášeními na konto uprchlíků nešetří, jeho bratr jim jako silně věřící katolík naopak pomáhal. Hayato před časem vstoupil do KDU-ČSL, za kterou chce kandidovat v příštích volbách do sněmovny, a očistit tak jméno své rodiny. 

„Už můj dědeček byl na sklonku první republiky lidovec, maminka byla také tichou členkou, jde o rodinnou tradici. Papež František nás zve k politické angažovanosti,“ řekl pro server Lidovky.cz Hayato Okamura, který je veřejně známý jako hlasitý odpůrce svého bratra Tomia.

Kromě ekologie se chce v politice zaměřit na problematiku rodin a na migraci. „Dnes je zapotřebí lidí, kteří mají autentickou mezinárodní zkušenost, pro něž není Evropská unie pouze na papíře, ale je pro ně otázkou srdce,“ řekl Hayato s tím, že kdyby nebylo unie, dřív nebo později by se Češi stali obětí silnějších zemí.  

Vše o sněmovních volbách si můžete přečíst zde.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek