Články odjinud

Radost, zklamání i obavy z budoucnosti. Jak politici reagovali na výsledky voleb?

Radost, zklamání i obavy z budoucnosti. Jak politici reagovali na výsledky voleb?

Někteří sbírají gratulace, jiní vyhledávají ústraní; někteří mluví o své výhře, další zase o tom, že přichází doba, kdy bude republika bojovat o demokracii. Podívejte se na přehled reakcí, které médiím poskytli politici bezprostředně po sečtení většiny hlasů.

Hnutí Ano získalo téměř 30 procent hlasů, Jaroslav Faltýnek poděkoval voličům, kteří nepodlehli údajné manipulaci a rozhodli se správně. 

1080p 720p 360p
První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se vyjadřuje k výsledku voleb

Petr Fiala měl pro voliče ODS především slova díků, zároveň ale upozornil na to, že Česká republika má před sebou období, kdy bude znovu bojovat o demokracii. 

1080p 720p 360p
Petr Fiala (ODS) po vyhlášení výsledků voleb: Je to úspěch, nenechme si ho vzít. A Klaus ml. je nekolegiální.

Kontroverzní strana Svoboda a přímá demokracie v čele s Tomiem Okamurou po počátečních potížích s médii se k výsledkům nakonec vyjádřila. Její lídr nezapomněl připomenout, že se zasadí o prosazení referenda o vystoupení z Evropské Unie. 

Česká pirátská strana nezastírá, že je s výsledkem spokojená. Její lídr Ivan Bartoš ale nezapomněl připomenout, že za úspěchem stojí roky tvrdé práce. 

Česká strana sociálně demokratická se bude muset smířit s tím, že její výsledek absolutně nezapadá do jejích plánů. Podle Milana Chovance strana utrpěla volební políček, přesto ale neztrácí naději. 

TOP 09 se po nejasném startu do Sněmovny nakonec dostala. Miroslav Kalousek varoval před situací, kdy ústavní většinu mají v rukou agenti StB a extrémisté. Zároveň ale slíbil, že se zasadí o to, aby demokratické síly byly mnohem integrovanější. 

720p 360p
Proslov Miroslava Kalouska po sečtení všech volebních hlasů

Starostové a nezávislí se nad magickou hranici pěti procent dostali sice s potížemi, Jan Farský ale neskrýval radost z toho, že i po nevydařené spolupráci s KDU-ČSL se do Sněmovny dostali. 

U Zelených byla ale nálada o dost pochmurnější, strana totiž nedosáhla ani na 1,5 procenta. Na základě porady přecednictva se její lídr Matěj stropnický rozhodl ze své funkce odstoupit. 

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Články odjinud