Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Šedivá bytost a charisma lahve od okurek. Zeman v televizi účtoval se Sobotkou, přirovnal ho ke „svini“

Šedivá bytost a charisma lahve od okurek. Zeman v televizi účtoval se Sobotkou, přirovnal ho ke „svini“

Prezident Miloš Zeman ve svém pravidelném televizním pořadu na TV Barrandov hodnotil působení vlády. Vypůjčil si příměr z krasobruslení a pochválil její výkon z „technického“ hlediska, ale kritizoval „umělecký“ dojem. A pak nevybíravě a bez přerušení ze strany moderátora zkritizoval premiéra Sobotku.

Zeman mimo jiné mluvil o „šedivé bytosti, která má charisma lahve od okurek“, čímž zjevně mířil na premiéra, proti kterému dlouhodobě a bez ohledu na základy korektnosti kriticky vystupuje. V průběhu pořadu ho mimo jiné bez povšimnutí nazval „Bohumilem“.

Nejtěžší kalibr ale přišel ve chvíli, kdy Zeman zmínil nedávnou koaliční krizi, která podle něj dojem z výkonu vlády pokazila. Využil přirovnání k manželství a dodal – opět v narážce na postup premiéra Sobotky, který nechal odvolat Andreje Babiše – že „když tě vyhazuju z bytu čtyři měsíce před volbama, tak se chováš (sic!) jako svině.“

„Já se obávám, že na straně pana prezidenta dochází k určitému rozpadu osobnosti a obávám se, že to bude pouze čím dál tím horší,“ reagoval premiér Sobotka v Bruselu po jednání na summitu EU.

Když pak hodnotil výkony ministrů jako ve škole, uvedl, že „na propadnutí“ jsou podle něj ministři zemědělství a kultury Marian Jurečka a Daniel Herman.

Ačkoli Zeman sám uvedl, že „v politice nikdy nejste na jedničku“, dal by nejvyšší známku ministryni pro místní rozvoj Karle Šlechtové, která je považovaná za jeho příznivkyni a prezidentovy kroky a názory mnohdy hájí. „Pracuje a možná až příliš zanedbává svůj mediální obraz, tak se jí pokusím tímto vystoupením její mediální obraz trochu vylepšit,“ uvedl Zeman.

Tématem rozhovoru byla i výměna na ministerstvu školství, do jehož čela Zeman v týdnu jmenoval náměstka dosavadní ministryně Kateřiny Valachové Stanislava Štecha.

Zopakoval, že se s nimi neshodne v tématu inkluze, kterou označil za bláznivý projekt. „Já inkluzi (...) považuji i nadále za zločin na těchto dětech,“ uvedl Zeman. Děti s postižením prý připravuje o šanci na úspěch a staví je do role, kdy čelí šikaně a jsou vždy a ve všem poslední.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek