Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Sociální demokraté se po volebním debaklu sešli se Zemanem. Vládní angažmá prý neřešili

Sociální demokraté se po volebním debaklu sešli se Zemanem. Vládní angažmá prý neřešili

Schůzkou se zástupci ČSSD dnes pokračoval prezident Miloš Zeman v sérii jednání s představiteli stran, které se v říjnových volbách dostaly do Poslanecké sněmovny. Mluvili spolu o výsledku voleb, který pro sociální demokraty nijak příznivý nebyl. O vládní spolupráci podle úřadujícího předsedy strany Milana Chovance s prezidentem nemluvili. Chovanec se v rozhovoru s novináři vrátil k diskuzi o Zemanově zdraví. Prezident podle něj nemocně nevypadá. 

Zeman postupně zve do Lán zástupce všech stran. Jako první přijal v závěru října představitele ANO a předsedu hnutí Andreje Babiše při té příležitosti pověřil jednáním o sestavení vlády. Zeman hovořil už se zástupci ODS, Pirátů, SPD a komunistů, čekají ho ještě schůzky KDU-ČSL, TOP 09 a Starostů a nezávislých.

Nejsilnější strana dosavadní Sněmovny sociální demokracie ve volbách obhajovala 20,45 procenta, ale získala jen 7,27 procenta hlasů, což znamenalo 15 mandátů. Strana směřuje k mimořádnému sjezdu, který by měl v únoru vybrat nové vedení. Ve sněmovně chce podpořit připravený rozpočet na příští rok, ale jinak plnit roli opozice.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek