Články odjinud

Sociální demokraté se po volebním debaklu sešli se Zemanem. Vládní angažmá prý neřešili

Sociální demokraté se po volebním debaklu sešli se Zemanem. Vládní angažmá prý neřešili

Schůzkou se zástupci ČSSD dnes pokračoval prezident Miloš Zeman v sérii jednání s představiteli stran, které se v říjnových volbách dostaly do Poslanecké sněmovny. Mluvili spolu o výsledku voleb, který pro sociální demokraty nijak příznivý nebyl. O vládní spolupráci podle úřadujícího předsedy strany Milana Chovance s prezidentem nemluvili. Chovanec se v rozhovoru s novináři vrátil k diskuzi o Zemanově zdraví. Prezident podle něj nemocně nevypadá. 

Zeman postupně zve do Lán zástupce všech stran. Jako první přijal v závěru října představitele ANO a předsedu hnutí Andreje Babiše při té příležitosti pověřil jednáním o sestavení vlády. Zeman hovořil už se zástupci ODS, Pirátů, SPD a komunistů, čekají ho ještě schůzky KDU-ČSL, TOP 09 a Starostů a nezávislých.

Nejsilnější strana dosavadní Sněmovny sociální demokracie ve volbách obhajovala 20,45 procenta, ale získala jen 7,27 procenta hlasů, což znamenalo 15 mandátů. Strana směřuje k mimořádnému sjezdu, který by měl v únoru vybrat nové vedení. Ve sněmovně chce podpořit připravený rozpočet na příští rok, ale jinak plnit roli opozice.

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek

Volby 2018

Senátní volby 2018

Výsledky 1. kola voleb 2. kolo Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Dění a výsledky ve druhém kole senátních voleb vám přinášíme i v online přenosu>>>

Komunální volby 2018

Výsledky voleb Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva Praha Brno Ostrava

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Volby 2018 - Volební videa a bohaté galerie najdete na Blesk.cz>>>

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Články odjinud