Stížností na volby přibývá. Lidem vadí nezávislí kandidáti i hlasování jako takové

Zvláštní senát Nejvyššího správního soudu (NSS), který má na starosti stížnosti spojené se sněmovními volbami, už dostal od začátku lhůty 25 podnětů od voličů. ČTK to zjistila z databáze soudu. Lhůta pro zpochybnění voleb končí v pátek v 16:00.

První jednání má volební senát naplánované na příští týden. Zatím soudci publikovali jen několik výzev, jejichž prostřednictvím vybízejí pisatele stížností k doplnění jejich návrhů.

„Andreji, ať se ti daří!" Pakt mezi Zemanem a Babišem je pevnější než kdy dřív. Glosa M. Žižkové

Je nutné, aby voliči označili konkrétní kandidáty, proti jejichž zvolení protestují. Musejí také přesně formulovat, čeho se u soudu domáhají. Některé podněty jsou příliš obecné, lidé například chtějí zrušit volby jako celek. Někteří vyslovují nesouhlas s tím, že se ve sněmovních volbách nemohou ucházet o hlasy voličů nezávislí kandidáti.

Návrhy podané před počátkem lhůty či po jejím uplynutí soud odmítne. O všech volebních stížnostech musí soud rozhodnout do dvaceti dnů poté, kdy je obdržel.

Volby vyhrálo s velkým náskokem hnutí ANO před ODS a Piráty. Do Sněmovny se dostali ještě zástupci SPD, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN.

Češka, kterou chtěli věznit v KLDR: Chyběl krůček, popravuje se i za protirežimní telefonát

SDÍLET
sinfin.digital