Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

V Babišově situaci by nejspíš nekandidoval ani Putin, tvrdí volební lídr ČSSD Zaorálek

V Babišově situaci by nejspíš nekandidoval ani Putin, tvrdí volební lídr ČSSD Zaorálek

Snad ani v Rusku by Vladimir Putin nekandidoval na prezidenta, kdyby byl v situaci jako Andrej Babiš, říká volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. „Znám země, kde mají prezidenta stíhaného cizími rozvědkami, ale ani na okamžik jsem si nikdy nepřipustil, že by podobného představitele měla mít Česká republika. To by naše vztahy se zahraničím zdevastovalo,“ dodává.   

Co byste považoval v nadcházejících volbách za úspěch? Byl by to zisk mezi 15 až 20 procenty hlasů?

Procenta nechci komentovat. Za úspěch bych považoval, kdybychom se podíleli na sestavování vlády.

 

Prozradíte čísla, která vám vycházejí z interních průzkumů?

Průzkumům nevěnuji zásadní pozornost. Z minulosti vím, že důležitý je vývoj v posledních týdnech před volbami. Nejde o to studovat průzkumy, ale soustředit se na dny, které nás čekají do hlasování. Čím budete ve vrcholící kampani přesvědčovat voliče? Je třeba komprimovat klíčové sdělení a dosáhnout co nejpřesnějšího a nejpřesvědčivějšího vyjádření, které doručím co možná nejvíce lidem. V poslední fázi se budu snažit co nejlépe vyložit náš program. Za nejpropracovanější považuji slogan: Když bohatne země, musí bohatnout i lidé.

Jakou odpovědnost byste vyvodil z případného neúspěchu?

Dělám maximum, odvedu nejlepší práci. Hodnotit, co se povedlo, musejí straníci. Nebudu se jim vzpouzet. Šel jsem do pozice lídra, protože mě o to požádali. Že nesu odpovědnost za výsledek voleb, jsem řekl už na začátku. Nejste předseda strany, nemusíte dávat hlavu na špalek. Nemáte to lehčí?  Nad tím jsem nepřemýšlel. 

Nejste předseda strany, nemusíte dávat hlavu na špalek. Nemáte to lehčí? 

Nad tím jsem nepřemýšlel.

Podobně jako jiné strany akcentuje ČSSD růst platů. Zvýšit je chcete 98 procentům zaměstnanců, ulevit na daních plánujete i malým a středním firmám. Podle odborů by vaše sliby připravily ročně státní rozpočet o více než sedm desítek miliard korun. Je to tak?

Propočty odborů neodpovídají realitě. Když jsme například hovořili o nižší DPH pro základní potraviny, měli jsme na mysli pět až šest komodit. Odbory jich ale do výpočtu zahrnuly mnohem více.  Odlišnost je také ve společném zdanění manželů, kde počítáme jen s rodinami, které mají děti. Odbory si nezjistily přesný rozsah našich návrhů, takže jim to vyšlo jinak. Sedmdesát miliard je opravdu hodně peněz, ale tolik by to nebylo. Vychází nám patnáct až dvacet miliard.

Více si přečtěte na webu E15.cz.

Vše o sněmovních volbách si můžete přečíst zde.


Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

Videa, rozhovory a fotogalerie z volebních štábů sledujte na Blesk.cz

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek