Podnikatel Faktor kandiduje do senátu. Výhrady má hlavně proti vládě Andreje Babiše | info.cz

Články odjinud

Podnikatel Faktor kandiduje do senátu. Výhrady má hlavně proti vládě Andreje Babiše

Podnikatel Faktor kandiduje do senátu. Výhrady má hlavně proti vládě Andreje Babiše
 

Jako pravicový kandidát, který chce hájit zájmy jednotlivců a bránit svobodu, usiluje o vstup do Senátu českobudějovický podnikatel Ladislav Faktor. Do podzimních voleb do horní komory Parlamentu za obvod Českobudějovicka a Třeboňska vstupuje bez podpory politického subjektu. Kampaň si Faktor platí sám, novinářům dnes v Českých Budějovicích řekl, že nestojí o finanční podporu z jiných zdrojů.

Faktor uvedl, že k rozhodnutí usilovat o mandát v Senátu jej přiměla situace z posledních měsíců. Myslí tím především rozložení politických sil po loňských podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. „Vedla mě k tomu starost, aby se to příjemné, čeho jsme dosáhli, zase nevrátilo zpátky,“ uvedl Faktor, který na konci 80. let minulého století zakládal v Českých Budějovicích Občanské fórum.

Jedenašedesátiletý právník, který vlastní restauraci na vrcholu Kleti a v minulosti zakládal populární regionální soukromou rozhlasovou stanici, skládá hudbu. Politicky vystupuje proti současnému předsedovi vlády Andreji Babišovi. „To, co dělá on a jeho partička, je pro mě už moc," řekl. Vadí mu mimo jiné to, že vládu podporuje KSČM. „Babiš a komunisti mají silně našlápnuto k tomu, aby tuhle republiku ovládli,“uvedl. Dodal, že pokud se dostane do Senátu, bude podporovat i lokální témata, která povedou k rozvoji jižních Čech.

Současným senátorem za českobudějovický obvod je Jiří Šesták z Hnutí Občané pro Budějovice (HOPB), který bude na podzim kandidovat znovu. O místo v horní komoře Parlamentu na Českobudějovicku usiluje rovněž Richard Schötz (KSČM). Ostatní politické subjekty zatím kandidáty nezveřejnily.

Drahoš, Hilšer i Fischer. Vše o kandidátech do Senátu se dočtete zde>>>

Senátní volby v kostce: Další podstatné informace naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Volby do Evropského parlamentu 2019

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 24. a 25. května 2019. Češi budou vybírat celkem 21 nových poslanců. Volí se poměrným systémem, to znamená, že strana musí získat minimálně 5 % hlasů, aby měla nárok na křeslo v parlamentu. I těchto voleb je možné se zúčastnit mimo místo trvalého bydliště na voličský průkaz, nelze ovšem odvolit v zahraničí.

Jak volit Kandidáti Seznam europoslanců Průzkumy Voličský průkaz Jak se stát členem volební komise Jak vypadá europarlament Historie voleb do EP

Články odjinud