Hodnocení taxislužeb. Kdo vás sveze nejlevněji a nejrychleji?

V Praze Uber POP, v Brně Liftago a Taxi Impuls. To jsou cenově nejvýhodnější způsoby dopravy podle výsledků testu Spotřebitelského fóra, které má Info.cz k dispozici. Vedle klasických taxislužeb se průzkum zaměřil i na online platformy spadající pod sdílenou ekonomiku.

Nejlepší cenu podle výsledků testování v Praze nabízí služba Uber POP. V závěsu za ní pak skončily Hopin a Taxify. U těch se ale čekalo delší dobu na příjezd vozidla.

Hodnocení taxislužeb v Praze

Nejdráže vyšlo z testů Liftago. Fórum u něj ale, stejně jako u Modrého Anděla, nenašlo žádné chyby, co se týče kvality. Obě služby také patřily k těm rychlejším. I v tomto ohledu je ale ještě předstihl Uber POP. Na úrovni Hopinu a Taxify byla pak objednávka „levné AAA“ od největší taxislužby v Praze AAA taxi. I na tu si zákazníci museli počkat déle.

„V případě dostupnosti taxi na stanovišti je toto stále nejlepší varianta pro cestujícího požadujícího nejrychlejší dopravu na místo určení. Nevýhodou však je vyšší cena a v jednom případě i odmítnutí vydat účtenku o zaplacené cestě s odůvodněním, že došel papír v taxametru,“ stojí ve zprávě.

V Brně vyšlo cenově nejlépe Taxi Impuls a Liftago. Mezi dvojici nejrychlejších se zařadilo Liftago a TOP 1 taxi. „Pro online platformu agregující nabídku taxi Liftago v Brně hovoří i nejméně zjištěných nedostatků z hlediska kvality služby a pro nejpřesnější odhad dopředu avizovaných cen,“ píše se ve studii.

Hodnocení taxislužeb v Brně

Budoucnost nových služeb?

O tom, co přinesou nové služby jako Uber nebo Liftago na trh, se v posledních měsících živě diskutuje. Praha se s aplikací Uber pustila do přímého souboje. Magistrát službu vidí jako taxislužbu a její řidiče, kteří jezdí bez licence, proto pokutuje. Pokračovat v tom chce i přesto, že Městský soud v Praze nedávno rozhodl, že používání aplikace Uber není v rozporu se zákonem. Situaci by měla vyjasnit chystaná novela silničního zákona.

Podle studie Spotřebitelského fóra ale online technologie a nové platformy trhu prospívají. „Srovnávací jízdy v Praze a Brně potvrzují, že nástup platforem sdílené ekonomiky a zavádění digitálních technologií přináší pro spotřebitele řadu pozitiv i v takových odvětvích, jako je provoz taxislužby,” řekl Info.cz předseda správní rady Spotřebitelského fóra Kryštof Kruliš.

„Moderní technologie jako GPS měření trasy jízdy, elektronická fakturace, online nabídka služeb a systém hodnocení řidičů uživateli výrazně přispívají ke zkvalitnění nabízených služeb. Těžit z toho může skrze zlepšení pověsti celý sektor taxislužby, tedy včetně těch tradičních poskytovatelů služeb, kteří se dokáží moderním technologiím včas přizpůsobit,” dodal.

SDÍLET
sinfin.digital