Lukačovič se zastal Kellnera kvůli nákupu Novy. Je to inteligentní a slušný člověk, píše

Michal Půr

29. 10. 2019 • 17:01

Majitel Seznamu a miliardář Ivo Lukačovič se zastal nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, jehož PPF čelí kritice některých novinářů či politiků kvůli nákupu televize Nova. Od Lukačoviče je to velmi netypický krok. Veřejně se totiž příliš nevyjadřuje, což platí zejména v případě byznysu či politiky.

„Petra K znám dobře několik let. Žije v ČR a jeho děti žijí v ČR. Je to nesmírně inteligentní a slušný člověk. Vyznává hodnoty svobody a demokracie. Představa, že se zábavní TV Nova, která podléhá RRTV, zvrhne na nějaký politický nástroj, je totálně nesmyslná,“ uvedl Lukačovič na sociální síti Twitter.

Zjevně tak reagoval na osočení některých komentátorů, že PPF kupuje provozovatele TV Nova, americkou CME kvůli vlivu. Firma sama to odmítla s poukazem na fakt, že má telekomunikační společnost O2 a televizní stanice se jí hodí do portfolia.

„Tvrzení, že nákup CME míří na ovlivňování politiky, je mylné. Při nákupu (telekomunikačního operátora) O2 také někteří psali nesmyslná obvinění, že ji kupujeme pro někoho dalšího, že přestaneme v O2 vyplácet dividendy, nebo že PPF nerozumí telco byznysu. Nic z toho nebyla pravda,“ uvedla PPF.

Sám Lukačovič má s podnikáním v médiích zkušenosti. Kromě toho, že jeho Seznam provozuje zpravodajský web Seznam Zprávy a televizi TV Seznam, vlastní i třetinu ve vydavatelství Borgis, pod nějž spadá deník Právo či zpravodajský web Novinky.cz.  

SDÍLET