Německo zatím nevyloučí Huawei z 5G sítí. Zvažuje stejná kritéria pro všechny dodavatele

Německo zatím nebude následovat Velkou Británii, která vyloučila Huawei z budování nových 5G telekomunikačních sítí. Vláda kancléřky Angely Merkelové rozhodnutí odložila až na dobu po letních prázdninách. V zemi existuje část politiků, kteří po zákazu čínské technologické společnosti volají, ale zatím zjevně neúspěšně. Tvrdí to alespoň šéf tamějšího zastoupení Huawei David Wang v rozhovoru pro magazín Der Spiegel.

„Přístup vlády, aby nastavila stejná a tvrdá kritéria pro všechny, je tím správným způsobem, jak zajistit bezpečné sítě,“uvedl Wang. Všichni tři němečtí mobilní operátoři komponenty Huawei používají a firma působí v zemi zhruba 15 let. Wang tvrdí, že ani jeden z nich nikdy nenarazil na nějaké ohrožení ze strany Číňanů.

Británie se rozhodla Huawei vyloučit z 5G sítí ke konci roku 2027, zatímco Francie aktuálně hovoří o roku 2028. V Německu je situace jiná a operátoři se co nejrychleji snaží vybudovat 5G síť, aby předešli případnému rozhodnutí politiků. Deutsche Telekom podle Der Spiegel už takto připojil takřka polovinu populace. Také Telefonica se na zákaz komponentů Huawei připravuje a postupně podepisuje kontrakty s jinými výrobci pro případ, že by vláda k zákazu čínské firmy přeci jenom přistoupila.

sinfin.digital