Rekonstrukce na trati mezi Prahou a Děčínem může začít, projekt má posudek EIA

Železniční trať spojující Prahu s Děčínem může být v úseku mezi Kralupy nad Vltavou a Nelahozevsí rekonstruována. Projekt získal kladný posudek o vlivu stavby na životní prostředí (EIA). Uvedl to dnes server E15.cz. Práce by podle něj měly začít v roce 2020, hotovo má být v roce 2025. Hrubý odhad celkových nákladů je jedna až 1,5 miliardy korun.

Kromě rekonstrukce 2,5 kilometru trati a současných tunelů bude podle E15.cz jako součást projektu vyražen ještě nový, 580 metrů dlouhý jednokolejný tunel, do kterého bude převedena doprava ve směru do Kralup nad Vltavou. Všechny tunely budou pokryty signálem mobilní sítě. Současné tunely mají být zvětšeny, aby mohly vlaky převážet rozměrnější náklad. Cílem rekonstrukce je také zrychlení spojů, zvýšení spolehlivosti a bezpečnosti provozu.

Řídit stát jako firmu? Naposledy to zkoušel Lenin, říká ekonom Zelený

„Nejnáročnější bude fáze ražby tunelu a převozu rubaniny. Hlavním zdrojem znečištění ovzduší a hluku budou přístupové komunikace k tunelovým portálům a svážné štole, po kterých bude odvážen jak výrub z tunelu, tak navážen nový materiál na stavbu,“ řekla E15.cz projektantka společnosti Sudop Praha Kateřina Hladká.

SDÍLET
sinfin.digital