12letou dívku v pražském bazénu vsálo a usmrtilo filtrační zařízení. Tragédii mohla zabránit mřížka

V polovině srpna došlo v pražské Libni k tragédii. V bazénu zdejšího rehabilitačního centra se topila dvanáctiletá cizinka z německo-kolumbijské rodiny. Holčička na následky události zemřela, její matka teď hledá viníky. Podle ní totiž v bazénu chyběla mřížka na filtračním zařízení, které dívenku vtáhlo pod vodu. Zpověď matky získala TV Nova.

„Šla jsem se podívat, co se děje. Dcera mi řekla, že její sestra je na dně bazénu a nemůže vyplavat, takže i já jsem začala křičet jako šílená. Nebyly jsme schopny ji dostat z vody ven,“ uvedla v rozhovoru pro televizi Andrea Villegas.

Čtyřletá dívka se utopila při fotografování se školkou. Policie jde po vinících, můžou padnout vysoké tresty

K neštěstí v pražské Libni došlo 18. srpna. Ačkoliv se životní funkce u holčičky po vylovení z bazénu podařilo obnovit, několik dnů poté lékaři konstatovali mozkovou smrt. O dvě hodiny později dívku odpojili od přístrojů.

Podle matky v bazénu rehabilitačního centra chyběla mřížka na filtračním zařízení. „To stojí, myslím, nějakých 20 eur. Kvůli dvaceti, padesáti – i kdyby to bylo dvě stě eur – jsem ztratila svou dceru. Je nutné najít viníky, protože musejí zaplatit za své nezodpovědné chování, kvůli kterému přišla o život dvanáctiletá dívka,“ dodala k tragédii Andrea Villegas. Událost v současnosti vyšetřuje policie.

Přečtěte si i další články na webu Blesk.cz.

SDÍLET
sinfin.digital